Zadbane, lśniące i gęste włosy to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny.

Aby je mieć, jesteśmy w stanie wydać sporo pieniędzy. Kupujemy masowo odżywki, szamponu, serum czy suplementy diety.
Niestety dzisiejszy tryb życia, jedzenie i stres powodują, że nasze włosy są matowe, cienkie, a niejednokrotnie zaczynają też wypadać.
Na rynku jest cała masa produktów przeznaczonych na porost włosów. Jednak czy są one skuteczne? Czy jeśli nasz tryb życia pozostanie taki sam, to coś one pomogą?
Zanim wydamy pieniądze na kolejne szampony, które są reklamowane przez przystojnych młodych ludzi, których bujne fryzury wprost zwalają z nóg. Zanim pójdziemy do apteki po kolejny suplementy diety, które mają zapewnić nam pełen kompleks minerałów i witamin, po których nasze włosy będą rosły jak szalone-należy udać się do lekarza.

Lekarz powinien zlecić badania krwi, moczu i kału. Często rozmaite choroby powodują, że skóra i włosy są w bardzo kiepskiej kondycji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ponieważ dopóki nie ma innych objawów, nie przejmujemy się tym zbytnio. Dopiero gdy dostaniemy wyniki kompletu badań, można zweryfikować stan zdrowia. Gdy nasz organizm nie jest zaatakowany przez bakterie, wirusy czy pasożyty, należy przejść do kolejnego etapu, czyli sprawdzić czego nam brakuje. Dokładne określenie, których minerałów czy witamin mamy niedostatek w organizmie pozwoli na dobór odpowiedniego leczenia.

Odpowiedniej kuracji powinna towarzyszyć zdrowa dieta. Bardzo często okazuje się, że gdy zmienimy styl życia i sposób żywienia, nasze ciało tez się zmieni. Skóra, włosy i paznokcie staną się mocne, jędrne i lśniące. Dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze powinniśmy stosować nie tylko w przypadku złego stanu zdrowia czy w momencie, gdy włosy wypadają nam garściami. Należy sobie uświadomić, że także na porost włosów ma wpływ nasze odżywianie. Mikroelementy i witaminy zawarte w warzywach, owocach czy nabiale są dużo łatwiej przyswajalne niż te, które są zawarte w sztucznych suplementach diety.

Odstawienie słodyczy, napojów ze słodzikami czy fast foodów w szybkim czasie spowoduje, że po pierwsze będziemy czuć się zdrowiej, po drugie nasz wygląd będzie bardziej atrakcyjny.
Do kompletu brakuje jeszcze ruchu na świeżym powietrzu. Gdy nie mamy czasu na bieganie czy jazdę na rowerze, wystarczy, że wracając do domu, wysiądziemy przystanek wcześniej i tę trasę pokonamy spacerem. Niby niewielka zmiana a różnicę poczujemy już po kilku tygodniach. Dobre samopoczucie jest bardzo ważne, nie tylko dla zdrowia psychicznego, ale też fizycznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here