Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami włosów prostych, falowanych czy kręconych, blond, ciemnych czy rudych, chyba wszyscy są zgodni, że piękne włosy to zadbane włosy. Mogłoby się wydawać, że powszechnie uznawanym ideałem jest lśniąca tafla długich włosów. Dlatego też wiele kobiet z uporem maniaka katuje swoje włosy prostownicą, aby uzyskać ten upragniony efekt.

Co zabawne prostują zarówno panie z włosami kręconymi czy falowanymi, jak i prostowłose.

Posiadaczki włosów naturalnie prostych powinny się cieszyć, że posiadają akurat takie włosy, gdyż są one zdecydowanie najprostsze w pielęgnacji. Jedyny problem na jaki mogłyby narzekać to prawdopodobnie brak objętości u nasady. Poza tym jednak ich włosy nie wymagają nieustannej stylizacji tak aby można było ze spokojem wyjść do ludzi.
Dużo trudniej mają posiadaczki włosów kręconych.

Są to najczęściej włosy, których najzwyklejsze poczesanie może być karkołomne. Właściwie to nawet czesanie w klasycznym tego słowa znaczeniu w przypadku kręconych włosów nie powinno mieć wcale miejsca, gdyż wywołuje ono efekt napuszonych włosów, które w żaden sposób nie przypominają loków. Zatem w przypadku fal i loków poleca się raczej czesanie ich na mokro i to najlepiej z uprzednio nałożoną na nie odżywką.

Ponadto włosy kręcone potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Najczęściej są to włosy dość suche i porowate, a zatem wymagają potężnej dawki nawilżenia. Stąd też odżywka do włosów kręconych musi zawierać w swoim składzie sporo substancji nawilżających takich jak aloes czy też gliceryna. Samo nawilżenie to jednak za mało – włosy kręcone najczęściej mają dość mocno odchylone łuski i choć dobrze chłoną wilgoć, to nie są w stanie jej zatrzymać na dłużej. Dlatego też odżywka do włosów kręconych, obok substancji nawilżających, powinna zawierać substancje okluzyjne, które pozwolą na zatrzymanie nawilżenia we włosie. Takie substancje to przede wszystkim oleje, ale również alkohole tłuszczowe czy silikony.
Warto jednak zwrócić uwagę, iż nie każda posiadaczka kręconych włosów polubi się z silikonami, gdyż mogą one w pewnym stopniu osłabiać skręt włosów. Jednakże gdy mamy do czynienia z bardzo suchymi włosami to warto rozważyć choćby czasowe stosowanie silikonów jako jeden z elementów intensywnej pielęgnacji do momentu, gdy stan włosów poprawi się na tyle, aby można było z nich zrezygnować.

Również dobranie odpowiedniego szamponu do kręconych włosów może być wyzwaniem. Ze względu na ich suchość warto zrezygnować z częstego stosowania szamponów z silnymi detergentami, jednakże nie zawsze skóra głowy będzie w stanie zaakceptować takie postępowanie – może pojawić się np. łupież. Dlatego też jedną w proponowanych metod jest używanie dwóch szamponów – jednego mocniejszego na skórę głowy i włosy u nasady oraz drugiego delikatniejszego na długość włosów.
Kręcone włosy wymagają sporo wysiłku, aby mogły zachwycać swoim pięknem, jednakże jest to gra warta świeczki, gdyż wypielęgnowane i zadbane kręcone włosy robią naprawdę duże wrażenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here