Wysoka jakość naturalnych produktów pielęgnacyjnych oraz ich bezpieczny skład to klucz do zdrowego wyglądu skóry i promiennej cery. Przyroda jest źródłem niezliczonej ilości substancji odżywczych. Warto wykorzystać ich potencjał, który jest zamknięty w ekologicznych kosmetykach. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby kosmetyk mógł zyskać miano „ekologicznego” oraz dlaczego warto po nie sięgać? Pytania na te odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Ekologiczne kosmetyki to wybór idealny dla zwolenników zrównoważonego rozwoju oraz miłośników naturalnej pielęgnacji. Pomagają one zadbać o kondycję skóry, jednocześnie nie zagrażając środowisku. Takie produkty znajdują się w ofertach firm, których działanie opiera się na ideach ekologicznych, jak na przykład marki Alkmie.

Co sprawia, że można nazwać kosmetyk ekologicznym?

Miano „ekologicznego” mogą zyskać kosmetyki, które są wykonywane i pakowane w odpowiedni sposób. Ich produkcja musi spełniać szereg rygorystycznych norm. Muszą być wytwarzane metodami fizycznymi, mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi. Przepisom podlegają również opakowania, w których znajdują się ekologiczne kosmetyki. Nie mogą wywoływać one optycznego złudzenia powiększającego objętość produktu. Do ich stworzenia powinny zostać wykorzystane jak najmniejsze ilości surowców, które ponadto muszą być biodegradowalne lub nadawać się do recyklingu.

Bezpieczny skład ekologicznych kosmetyków

Ścisłym normom prawnym podlega także skład ekologicznych kosmetyków. Nie mogą one zawierać GMO, silikonów, SLSów, pochodnych ropy naftowej oraz parabenów. Wszystkie składniki użyte podczas ich produkcji, muszą być pozyskane w etyczny sposób z zachowaniem odpowiednich zasad uprawy. Jakość składu ekologicznych kosmetyków potwierdzają certyfikaty, takie jak Cosmos, Ecocert, ICEA, Cosmebio, BDIH i Soil Association.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne kosmetyki?

Ekologiczne kosmetyki to produkty zawierające w swoim składzie co najmniej 95% składników naturalnych. Są bezpieczne i jednocześnie charakteryzują się skutecznym działaniem. Zawartość cennych składników wpływa na szeroki zakres ich działania. Mogą nawilżać, regenerować, odżywiać, rozświetlać, uelastyczniać lub wyrównywać koloryt skóry. Przykładem takiego wielofunkcjonalnego produktu jest Multiwitaminowy olejek z superowocami Skin superfood od marki Alkmie.

Jakie są zalety kosmetyków ekologicznych?

Poza wszechstronnością, do zalet ekologicznych kosmetyków należy także ich bezpieczeństwo. Dzięki wykorzystaniu delikatnych naturalnych składników mogą być one stosowane przez osoby o cerach wrażliwych, skłonnych do podrażnień i trądzikowych. Brak szkodliwych substancji chemicznych sprawia, że kosmetyki ekologiczne są w znacznym stopniu mniej groźne dla skóry, a także środowiska naturalnego.

Warto postawić na jakość i wprowadzić ekologiczne kosmetyki do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dbałość o detale zastosowana podczas ich produkcji znacznie podwyższa skuteczność ich działania. Szeroki wybór tych produktów, na przykład w ofercie marki Alkmie, pomoże wybrać Ci takie, które w pełni odpowiedzą na potrzeby Twojej skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here