Każdy kto kiedyś przechodził przez okres dojrzewania, doskonale zna bolączkę pogarszającej się cery. Zwiększająca się ilość niedoskonałości, problemy z wydzielaniem łoju skórnego i zanieczyszczenie skóry potrafią być bardzo kłopotliwe, a niekiedy, wprowadzające młodego człowieka w kompleksy. Na szczęście rynek oferujący kosmetyki dla nastolatków rozwija się bardzo prężnie. Kosmetyki pachną lepiej, wyglądają ładniej, wybór jest większy. Dzięki chwytliwym opakowaniom i hasłom, nawet młody chłopak może dać się przekonać do ich stosowania. Kilka podstawowych produktów i wizyta u dermatologa może pomóc nastolatkowi w nierównej walce z cerą.

Najbardziej popularnym i chyba najważniejszym kosmetykiem jest żel do twarzy.

Żel oczyszczający potrafi zdziałać cuda. Wystarczy dobrać odpowiedni żel do cery i konkretnych problemów z jakimi boryka się młody człowiek. Jeśli jesteś nastoletnim chłopakiem i zastanawiasz się czy warto – warto, żel oczyszczający to żaden wstyd. Jednym z głównych pomocników w walce z niedoskonałościami jest najzwyczajniej w świecie dbanie o czystość skóry. Warto używać go po przebudzeniu i przed położeniem się spać. Kolejnym niezbędnym środkiem w zestawie jest tonik. To delikatny, odświeżający płyn, będący kolejnym etapem głębokiego oczyszczania skóry, który przy okazji przywraca jej naturalne pH.

Większość z nich nie zawiera alkoholu i właśnie taki powinno się stosować. Alkohol działa wysuszająco i drażniąco na skórę. Środkiem, pomocnym w walce z trądzikiem jest także dobry peeling. Jego zadaniem jest odświeżenie i jeszcze głębsze oczyszczenie cery (i znowu – jej czystość to podstawa!). Tutaj jednak trzeba uważać na jego rodzaj. Dostępne są dwa rodzaje peelingu – ziarniste i enzymatyczne. Peeling ziarnisty (czyli taki z wyczuwalnymi granulkami) nie powinien być stosowany w cerze trądzikowej. Takie fizyczne ścierające drobinki potrafią niepotrzebnie podrażnić obecne niedoskonałości, co tylko wydłuży ich gojenie.

Peeling enzymatyczny zaś jest bezpieczny, delikatniejszy i odpowiedni do stosowania dla każdego typu cery. Kiedy cera jest już dogłębnie wyczyszczona warto odpowiednio ją zabezpieczyć. Tutaj z pomocą przychodzą kremy na noc i na dzień. Od zwykłego kremu nivea, przez kremy matujące, nawilżające, złuszczające, zawierające filtry przeciwsłoneczne, kremy bio, kremy nie-bio, wybór jest ogromny. Wystarczy ocenić jaki rodzaj cery posiadasz. Jeżeli jest to cera sucha, ściągnięta i łatwo podrażniająca się – wybierz krem nawilżający, najlepiej chroniący przed słońcem. Jeżeli jest to skóra mocno błyszcząca, wydzielająca dużo łoju – wybierz krem matujący lub złuszczający.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here