Podkłady higieniczne są niezbędnym elementem, podczas przewijania maluchów. Zapewniają komfort i wygodę dziecku oraz są praktyczne dla rodziców. Przewijanie niemowlaka to czynność, która nie jest obca żadnemu rodzicowi. Niemowlę dziennie zużywa od kilku do kilkunastu pieluch.

Rodzaje podkładów higienicznych

Przewijak, jest podstawowym elementem pokoju maluch. Oprócz niego, potrzebne są również podkłady higieniczne do przewijania. Zazwyczaj rodzice używają ich od momentu urodzenia, do momentu aż dziecko przestanie korzystać z pieluch. Jakie są rodzaje podkładów higienicznych? Wyróżniamy:

  • jednorazowe podkłady higieniczne, ze specjalnym wkładem chłonnym, ich chłonność porównywalna jest do klasycznych pieluch. Zazwyczaj sprzedawane są w opakowaniach, które posiadają kilka sztyk.

Jakie podkłady higieniczne wybrać?

 

  • jednorazowe podkłady do przewijania, podfoliowane, wykonane są z bibuły i folii. Dzięki folii, podkład nie przepuszcza wilgoci. Na rynku dostępne są w rolce lub w opakowaniu po 50 sztuk.
  • wielorazowe maty do przewijania, są wielobarwne, wypełnione gąbką i pokryte ceratą. Idealne do użytku domowego. Po każdym użyciu, należy taką mate wyczyścić.
  • wielorazowe prześcieradła na przewijak, wykonane z materiału frotte. Po każdym użyciu najlepiej je wyprać, aby utrzymać czystość. Świetnie chronią przewijak przed zabrudzeniami.

Podkład jednorazowy, czy wielorazowy?

Ogromną zaletą podkładów wielorazowych na przewijak jest to, że kupujemy je raz i wystarczają nam na cały okres ‚pieluchowy’. Jest to duża oszczędność, jednak takie podkłady mają również swoje wady. Chodzi głównie o czystość. Należy je prać często.
Położenie dziecka na przewijak, bez żadnego podkładu odpada. Cerata, którą pokryty jest przewijak chłonie świetnie wszystkie płyny. Dodatkowo na niej mogą przebywać drobnoustroje.

Idealnym rozwiązaniem są jednorazowe podkłady higieniczne. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Znacznie ułatwiają codzienne czynności. Zużyty podkład wystarczy zwinąć i wyrzucić do kosza. Nie musimy tracić czasu na pranie, suszenie i prasowanie.
Podkłady higieniczne są oznaczone jako produkt medyczny, dlatego są całkowicie bezpieczne dla naszej pociechy.

Przeczytaj też: http://www.pustelnica.pl/czym-sa-maty-dla-niemowlat/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here