Dzisiaj większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia na przyjęcie bez odpowiedniego przygotowania. Najważniejszymi zabiegami jest oczywiście makijaż, manicure i fryzura. Makijaż i manicure zwykle wykonasz w jednym salonie kosmetycznym, fryzurę natomiast musisz zrobić u fryzjera. Jak znaleźć najlepszego w mieście przeczytasz na http://www.derm-art.pl/jesli-szukasz-dobrego-fryzjera-w-kielcach-przeczytaj-ten-artykul-zanim-poszukasz-pomocy/. Dzisiejszy artykuł poświęcimy zabiegowi manicure, a dokładniej manicure hybrydowemu. Co warto o nim wiedzieć?

Od czego zależy trwałość manicure hybrydowego?

Paznokcie hybrydowe słyną z tego, że są trwałe. Prawidłowo wykonany zabieg utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni. W zasadzie na kolejny zabieg przychodzimy wówczas, gdy odrost paznokcia jest na tyle duży, że stylizacja traci na atrakcyjności. Wówczas lakier dalej mocno trzyma się na paznokciu, nie ma żadnych odpryśnięć czy zadrapań. Co na to wpływa?

W zasadzie odpowiedź już została podana, mianowicie chodzi o poprawność wykonania zabiegu. Niemniej nie bez znaczenia są także lakiery wykorzystywane w trakcie malowania oraz sama lampa. Profesjonalne marki gwarantują trwałość. Lampa również ma tutaj kluczowe znacznie. Zbyt słaba moc lampy sprawi, że lakier nie utwardzi się prawidłowo i równomiernie. Kolejną kwestią wpływającą na trwałość manicure jest precyzja wykonania zabiegu. W trakcie nakładania warstw należy z wielką precyzją pokryć płytkę paznokcia tak, aby lakier nie zalał skórek. Tutaj ogromne znaczenie ma wprawna ręka i doświadczenie. Nieumiejętne rozprowadzenie lakieru i zalanie skórek nie tylko wpłynie na trwałość manicure, ale także może poważnie zaszkodzić zdrowiu!

Czy można zabieg wykonać w domu?

Można, ale musisz nie tylko dysponować odpowiednim sprzętem i dobrej jakości lakierami, ale także wprawną ręką i doświadczeniem. Jak zostało wspomniane powyżej, wielkie znaczenie ma tutaj precyzja. Chodzi nie tylko o trwałość, czy jakość wykonania, ale także o bezpieczeństwo i zdrowie! Dlatego też lepiej (szczególnie, jeśli chcesz zabieg wykonać po raz pierwszy) udać się do profesjonalnego salonu. Najlepszy salon w mieście znajdziesz np. za pomocą serwisu https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/opole, gdzie sprawdzisz cennik i zarezerwujesz wizytę online. Zabieg wykonany u kosmetyczki pozwoli Ci podejrzeć etapy i sprawdzić, na co manikiurzystka zwraca uwagę. Co więcej, stylistka sprawdzi także stan zdrowia Twoich paznokci. Zły stan płytek może wykluczyć możliwość wykonania zabiegu.

Manicure może być wspaniałą ozdobą, pod warunkiem, że będzie wykonany przez doświadczoną manikiurzystkę. Zabieg przeprowadzony przez niewprawioną osobę może nie tylko źle wyglądać, ale przysporzyć problemów zdrowotnych. Warto mieć to na uwadze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here