W manicure hybrydowym najfajniejszym etapem jest moment po nałożeniu koloru bazowego, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad niebanalnym wykończeniem paznokci jakimiś zdobieniami. Ciekawe wzory paznokci wykończone matowo mogą być sposobem na „ugrzecznienie” stylizacji albo przeciwnie – wydobycie z niej prawdziwego pazura! Jak osiągnąć obydwa efekty?

Skromnie czy fantazyjnie?

Malując paznokcie, od czasu do czasu mamy ochotę porzucić nudny, klasyczny manicure na rzecz jakiejś zwariowanej stylizacji, która będzie pasowała jak ulał na najbliższą imprezę, ale jednocześnie dobrze zaprezentuje się w bardziej stonowanych outfitach. Aby uzyskać skromne wzory paznokci, dobrze jest pomalować trzy wybrane paznokcie u jednej dłoni jednolitym kolorem wykończonym na wysoki połysk, a dwa pozostałe zmatowić. Nawet w przypadku bardziej odważnych kolorów, na przykład krwistej czerwieni, taki mat jest w stanie złagodzić stylizację. Fantastycznie prezentuje się również french wykonany z użyciem matu. Można zastosować błyszczącą płytkę w jednolitym kolorze i zmatowić jej brzegi lub na odwrót – zafundować sobie matowe paznokcie z błyszczącym frenchem. Jest to bardzo skromna stylizacja, która jednak przykuwa uwagę. Dobry efekt złagodzenia imprezowego manicure można osiągnąć poprzez zmatowienie stylizacji wykończonej za pomocą specjalnej folii do zdobień. Wtedy będzie się miało na paznokciach wzór tłuczonej matowej bombki w jakimś ciekawym kolorze, na barwnym tle. Na ogół matowego wykończenia używa się po to, by w nietuzinkowy sposób urozmaicić nudną, jednolitą stylizację lub aby trochę złagodzić ją, gdy paznokcie wydają się zbyt rzucające się w oczy.

Sposoby na uzyskanie matowego wykończenia

W przypadku jednolitych paznokci pomalowanych błyszczącym topem można uzyskać mat poprzez delikatne pociągnięcie wierzchniej warstwy bloczkiem polerskim. Jest to jednak sposób, który wymaga pewnej wprawy i nie zawsze może dać pożądany efekt. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakupienie specjalnego topu dającego matowy efekt wykończenia. Dzięki temu wzory paznokci można zmatowić bardzo precyzyjnie, na przykład nakładając matowy top tylko na końcówki lub w poprzek płytki paznokcia, co pozwoli uzyskać ciekawy rezultat zdobienia.

Czy warto kupować matowy top?

Matowy manicure stał się bardzo popularny w ostatnich latach z uwagi na to, że daje on bardzo ciekawy i dotąd niespotykany efekt wzoru na paznokciach uzyskiwany nie poprzez ciekawy kolor, ale przez fascynującą fakturę. Mat można wykorzystywać jako wzory paznokci, malując specjalnym topem ich całą powierzchnię i w ten sposób – mając jeden kolor lakieru hybrydowego – uzyskać dwa różnie wyglądające manicure. Jest to więc doskonały sposób na oryginalne dłonie dla osób, które samodzielnie bawią się w manicure hybrydowy.

Oczywiście matowe wykończenia najlepiej wyglądają, gdy kontrastują z czymś błyszczącym. Dlatego też bardzo ciekawym trickiem stylizacyjnym jest wykonanie stylizacji z błyszczącej folii do paznokci na lakierze pokrytym błyszczącym topem, a następnie zmatowienie wierzchniej warstwy zdobienia. Można także pokusić się o eksperymenty związane z matowieniem fragmentu paznokcia czy pojedynczych paznokci u dłoni, w celu utrzymania ciekawego kontrastu nawet przy jednolitych paznokciach. Matowienie może być także dobrą opcją, gdy chcemy coś zmienić w swoim manicure, a szkoda jeszcze ściągać całkowicie lakier przed pojawieniem się odrostów. To stylizacje dla skromnych i dla odważnych, ale przede wszystkim – dla oryginalnych osób!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here