Większość kobiet uważa, że makijaż dodaje urody, jednak jest tak tylko wtedy, jeśli jest on dobrze dobrany i umiejętnie wykonany. Dobry makijaż może faktycznie zdziałać cuda – odjąć (lub ewentualnie dodać jeśli taki efekt jest pożądany) lat, ukryć wszelkie mankamenty, podkreślić to, co jest w twarzy warte podkreślenia, a także wszystkie jej części uczynić ładniejszymi. Niemożliwe? Za pomocą dobrze wykonanego makijażu każda kobieta może zyskać piękny kształt oczu, powiększyć je i dodać spojrzeniu wyrazistości, upiększając kolor tęczówek.

Możliwe jest wyrównanie proporcji twarzy i nadanie jej piękniejszego wyglądu, na przykład poprzez uwypuklenie kości policzkowych czy wyszczuplenie policzków, można nawet zmniejszyć za duży nos! Pięknie umalowane usta także wyglądają świetnie. Osiągnąć można więc każdy efekt, o jakim się marzy. Dlaczego więc wokół nas nie chodzą same piękności? To proste – bo wiele kobiet nie potrafi się malować. Panie uparcie nie przyjmują do wiadomości tego, że niektóre makijażowe zabiegi wcale im nie pasują, jak na przykład faktu, że blondynki mogą wyglądać dużo lepiej z brązową niż z upiornie czarną oprawą oczu.

tusze, róż

Często też kobiety nie potrafią się malować technicznie, nie umieją na przykład zrobić równej kreski na powiece. Nie przyjmują też do wiadomości faktu, że istnieje jasny podział między makijażem dziennym a wieczorowym, a niestosowanie się do tych zasad jest nie tylko nieeleganckie, ale też odbiera ładny wygląd. Nie wiedzieć czemu też, kobiety często uważają, że wyglądają tym lepiej, im więcej nałożą na twarz kosmetyków. Tymczasem zazwyczaj jest zupełnie odwrotnie.

Pokryte jedną, góra dwoma warstwami tuszu rzęsy są rozdzielone, wydłużone i zagęszczone, a gdyż zacznie się dodawać kolejne warstwy, chcąc spotęgować ten efekt, osiągnie się dokładnie odwrotny do zamierzonego – rzęsy staną się sklejone, przez co będą wyglądać na dużo rzadsze. Jeszcze lepiej widać to na przykładzie ukrywania niedoskonałości. Jeśli nałoży się na cerę cienką warstwę podkładu i pudru, można z łatwością ukryć wypryski, jednak jeśli warstwy tych kosmetyków będą zbyt grube, grudki i krostki staną się także większe, a więc będą jeszcze bardziej widoczne.

Fatalny efekt można też osiągnąć jeśli nieumiejętnie używa się kosmetyków kolorowych

Przede wszystkim warto pamiętać, że makijaż dzienny powinien być delikatny. Jeśli musi się wykonywać kreskę, to najlepiej tylko na górnej powiece i miękką kredką, a nie linerem, dającym agresywne linie. Również kolory cieni, a najlepiej także pomadek, powinny być dość neutralne i stonowane w wyrazie. Krzykliwy makijaż z mocno nasyconymi barwami pasuje tylko gwiazdom show-biznesu – u zwykłych kobiet w codziennych sytuacjach nada mało poważny, a wręcz tandetny wygląd.

Warto też dbać o to, by uniknąć komicznego, groteskowego wyglądu. Wiele pań nie wie na przykład, jak nakładać róż do policzków i jak wybierać jego odcień, a mimo to uparcie go używa. Efekt? Namalowane na twarzy idealnie okrągłe kółka, które mają albo wściekle różowy, albo też pomarańczowy kolor, podczas gdy policzki powinny być podkreślone tym kosmetykiem bardzo delikatnie i najlepiej, by tylko lekko jego odcień odcinał się od koloru karnacji.

makijaż

Kiedy nie wiadomo, jaki wybrać odcień różu do swojej karnacji (a możliwości jest wiele), najlepiej będzie postawić na jak najbardziej neutralny kolor i używać go bardzo oszczędnie. Na pewno to nie zaszkodzi, a subtelny efekt jest dużo lepszy niż wyraźne zaznaczenie policzków, zwłaszcza gdy nie umie się tego robić. Groteskowo wygląda też malowanie brwi pojedynczą, cienką linią za pomocą kredki. Kiedy nie potrafi się dobrze zaznaczyć policzków i brwi, najlepiej będzie omieść okolice kości policzkowych brązującym pudrem, a brwi pomalować ciemnym cieniem, a nie kredką, co wymaga znacznie więcej precyzji.

Można też zupełnie zrezygnować z malowania tych części twarzy – na pewno lepiej będzie nie podkreślać ich w ogóle niż zrobi to nieumiejętnie i narazić się na śmieszność. Lepiej też nie wybierać zbyt ciemnego podkładu, bo to nie tylko wygląda źle i nienaturalnie, ale też dodaje lat. Nie wszystkie kobiety muszą się malować, by wyglądać pięknie, a niektóre wyglądają o wiele lepiej, gdy tego nie robią, szczególnie jeśli ma on być źle wykonany.

Lepiej też darować to sobie kiedy na przykład jest upał, a nie posiada się wodoodpornych kosmetyków. Tusz odbity na górnej powiece, rozmazany kontur szminki, cienie zbierające się w załamaniach powiek i zwarzony podkład nikomu nie dodają urody, a niestety wiele kobiet właśnie tak wygląda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here