Jeżeli prowadzisz firmę, to wiesz jak bardzo ważni są rzetelni i wiarygodni kontrahenci. Również, jeżeli chcesz skorzystać z usług jakiejś firmy, to chcesz, aby taka firma była jak najbardziej profesjonalna oraz uczciwa. Kierując się jednym albo drugim powodem chcesz sprawdzić wiarygodność jakiejś firmy. Poniżej kilka praktycznych porad jak to zrobić.

Zastanawiając się jak sprawdzić firmę oraz od czego zacząć, to pamiętaj, że najlepiej skupić się najpierw na rejestrach publicznych. W takich rejestrach będziesz mógł dowiedzieć czy firma naprawdę jest zarejestrowana oraz jaki jest jej profil działalności, czyli jakie usługi może oferować. Dowiesz się także do kogo dana firma należy oraz w przypadku spółki kto jest w zarządzie.

Z rejestru dowiemy się także czy firma nadal aktywnie funkcjonuje, bo być może jest zawieszona. Prawdopodobnie zastanawiasz się jak sprawdzić firmę w rejestrach publicznych takich jak Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej oraz innych rejestrach. Takie informacje możesz sprawdzić na ich stronach internetowych.

Jeżeli dalej zastanawiasz się jak sprawdzić firmę, z którą chcesz współpracować, to powinieneś poprosić od nich o zaświadczenia z urzędów. Informacje z Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczących regularnych płatności składek i podatków są bardzo ważne i znacząco podwyższają wiarygodność danej firmy. Pamiętaj jednak, że firmy mają czasami także inne problemy i ciemne strony aniżeli, tylko niepłacenie na czas podatków. Dlatego warto szukać dalej informacji na temat wiarygodności jakiegoś kontrahenta albo firmy.

Zastanawiając się jak sprawdzić firmę w jeszcze inny sposób, to warto zajrzeć do internetu. Na forach internetowych oraz grupach na facebooku powinieneś znaleźć ciekawe informacje dotyczące danej firmy z punktu widzenia pracowników oraz klientów.

sprawdzamy firmę

Pamiętaj jednak, że takie wpisy czasami mogą być pisane przez konkurencję albo samą firmą, dlatego powinieneś dokładnie je przeanalizować. W internecie możesz także sprawdzić ocenę i opinię na temat danej firmy w google, facebooku oraz innych stronach, które oferują ocenianie firm i usług. Warto także zwrócić uwagę jakiej jakości stronę www oraz social media ma potencjalny kontrahent.

Interesując się jak sprawdzić firmę i potencjalnego kontrahenta nie można zapominać o Biurze Informacji Gospodarczej, czyli w skrócie BIG. Na specjalnych stronach internetowych możesz zamówić raport z Biura Informacji Gospodarczej na temat danego przedsiębiorstwa. Dowiesz się z niego czy firma nie zalega z żadnymi płatnościami oraz czy wszystkie zobowiązania wypełnia i płaci na czas.

Szukając kolejnych metod na to jak sprawdzić firmę albo kontrahenta powinieneś zainteresować się Rejestrem Dłużników Niewypłacalnych. W takim rejestrze znajdziesz wszelkie przedsiębiorstwa oraz firmy, które nie są w pełni wypłacalne oraz nie regulują swoich zobowiązań finansowych na czas. Pamiętaj, aby sprawdzić potencjalną firmą, z którą chcesz współpracować właśnie w takim rejestrze. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie w przyszłości niepotrzebnych nerwów oraz problemów.

Zastanawiając się jak sprawdzić firmę, z którą chcesz współpracować, to koniecznie musisz pamiętać o giełdach długów w internecie. Na takich stronach możesz sprawdzić czy jakaś osoba prywatna albo w tym wypadku firma nie ma jakiegoś długu, który jakaś firma windykacyjna albo wierzyciel wystawili na sprzedaż. Takie giełdy długów mają przeważnie charakter publicznego napiętnowania dłużników.

Jeszcze innym sposobem jak sprawdzić firmę albo kontrahenta jest skorzystanie ze specjalnych firm wywiadowczych. Firmy, które specjalizują się w wywiadowni gospodarczej zbiorą dla Ciebie wszelkie możliwe informacje dotyczące danej osoby albo firmy, którą wskażesz. Dzięki temu dowiesz się wszelkich informacji na temat swojego potencjalnego kontrahenta.

firma biznes

Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić firmę w sposób rzetelny i merytoryczny, to możesz poszukać informacji na ten temat w internecie. Znajdziesz tam wiele skutecznych i praktycznych porad. Dowiesz się także o najlepszych firmach specjalizujących się w wywiadzie gospodarczym.

Zastanawiając się jak sprawdzić firmę, która ma stać się naszym potencjalnym kontrahentem warto także prześledzić dokładnie historię firmy, z którą chcemy współpracować. Takie informacje mogą okazać się bardzo przydatne i pomocne w podjęciu prawidłowej decyzji.
Skoro już wiesz, jak sprawdzić firmę, z którą chcesz współpracować i sprawdziłeś już ją, to możesz być spokojny i pewny tego, że wybrałeś dobrą i rzetelną firmę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here