Zapewnienie właściwej opieki swoim bliskim w podeszłym wieku przerasta możliwości wielu z nas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że umieszczenie rodziców czy dziadków w domu opieki to rozwiązanie, które pozwala na zaspokojenie ich najważniejszych potrzeb oraz stały dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Niektórzy mogą zastanawiać się również nad tym, jak wygląda kwestia wyżywania w takich miejscach. Dieta osób starszych powinna być przecież starannie układana, z uwzględnieniem ich szczególnych potrzeb.

DPS a dieta – czy jest się czego obawiać?

Dieta osób starszych czy schorowanych powinna być zdecydowanie inna niż ta układana z myślą o młodzieży czy młodych dorosłych. Rozważając umieszczenie swoich bliskich w domu opieki, być może zastanawiasz się nad jakością serwowanych im posiłków – zarówno pod względem smakowym, jak i jeśli chodzi o zawartość niezbędnych składników odżywczych. Na szczęście w przypadku większości domów spokojnej starości za kompozycjami posiłków stoją specjaliści – dietetycy oraz wysokiej jakości kucharze. Dlatego można przyjąć, że poza nielicznymi wyjątkami – umieszczenie bliskiego w domu opieki będzie oznaczało poprawę jakości jego wyżywienia. Jeśli do tej pory Twój rodzic mieszkał sam, to prawdopodobnie nie miał zbyt wiele zapału do skrupulatnego przyrządzania posiłków i ich kreatywnego komponowania, by były smaczne, ale i pożywne. Nawet jeśli mieszkał z Tobą i Twoją rodziną, to prawdopodobnie nie masz wykształcenia dietetycznego, by układać zbilansowane diety dla osób starszych. Ważne jest nie tylko dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii – co nierzadko okazuje się wyzwaniem przez problemy z apetytem – ale także zadbanie o podaż mikro- i makroelementów, m.in. wapnia czy żelaza, które bardzo często okazują się niedoborowe u osób w podeszłym wieku.

Finezja – DPS Mazowieckie, na którym możesz polegać

Oczywiście nie każdy DPS Mazowieckie gwarantuje równej jakości wyżywienie dopasowane do potrzeb znajdujących się w nim pensjonariuszy. Nie wszystkie posiłki charakteryzują się również wysoką smakowitością. Nic dziwnego więc, że chciałbyś znaleźć godną zaufania placówkę, zanim zdecydujesz się umieścić tam swojego bliskiego. W Domu Opieki Finezja położonym na terenie województwa mazowieckiego, serwowane są dania przygotowywane we współpracy z dietetykiem, dzięki czemu idealnie trafiają w potrzeby starszych osób. Są przy tym smaczne i podawane w porcjach uwzględniających potrzeby każdego z seniorów. Nie musisz jednak wierzyć na słowo – możesz skorzystać z wizyty kontrolnej i samodzielnie przekonać się zarówno co do standardu świadczonych usług, jak i jakości serwowanych posiłków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here