Niskie bezrobocie w Czechach przyciąga polskich pracowników. Wiele oferty pracy wyjazdu zagranicę dostępnych jest na portalach ogłoszeniowych. Wykorzystywane jest to szczególnie przez obywateli mieszkających przy granicy z naszymi południowymi sąsiadami. Polaków przyciąga również niska stawka podatku dochodowego, która wynosi 15%, dlatego rozliczenie podatkowe jest dla pracowników opłacalne. Co trzeba zrobić, aby zwrot podatku trafił na nasze konto?

Rozliczenie podatkowe z Czechami – szczegółowe informacje

Legalne zatrudnienie i umowa o pracę są podstawą do pobierania przez urząd skarbowy w Czechach podatku dochodowego. Polacy, którzy znajdują zatrudnienie w fabrykach, kopalniach lub innych zakładach produkcyjnych, zobowiązują się w ten sposób do pracy na terenie tego kraju. 

Obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym mają podatnicy, których dochód przekroczył 15 tys. czeskich koron. Dodatkowo, w Czechach można skorzystać z kilku przysługujących ulg podatkowych. Przewidziane benefity to ulgi dla studentów, ulga na dzieci, ulgi na odsetki z kredytu hipotecznego czy wspólne odliczenia z tytułu posiadania partnera fiskalnego. W ten sposób Polacy są w stanie otrzymać nawet kilka tysięcy złotych dodatkowych funduszu. Z racji tego, zwrot podatku Czechy, jest prosty i szybki, a sam system podatkowy jest przyjazny dla podatnika. Istotne jest również to, aby prawidłowo wypełnić niezbędne formularze, co przyspieszy całą procedurę i pozwoli uniknąć ponownego wysyłania dokumentów.

Wyślij wymagane dokumenty i… gotowe!

Zeznanie podatkowe możemy dostarczyć na dwa sposoby. Wypełniając je samemu lub skorzystanie z pomocy doradcy. Biuro pomagające w zwrocie podatku z zagranicy, to opcja dla tych, którzy nie wiedzą lub nie czują się dobrze w sprawach podatkowych. 

Urząd skarbowy w Czechach wymaga od podatnika następujących dokumentów: potvrzeni, który otrzymujemy od naszego pracodawcy, kopii dowodu osobistego, zaświadczenia z banku o posiadaniu rachunku oraz informacji o dochodach z Polski.

Zeznanie podatkowe powinniśmy dostarczyć maksymalnie do 30 marca, który następuje po roku podatkowym. W sytuacji, gdy tego nie zrobimy, urząd skarbowy w Czechach może nałożyć karę finansową na spóźnialskiego podatnika. Regulacje podatkowe przewidują również uzyskanie zwrotu podatku nawet do 3 lat wstecz. Im szybciej zrobią to Polacy, tym prędzej dostaną swoje należne pieniądze na konto bankowe. Czas oczekiwania rozpatrzenia zeznania podatkowego to maksymalnie 6 miesięcy. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here