Każdy zabieg nawet ten mało inwazyjny niesie ze sobą pewne ryzyko. Komplikacje po interwencji z zewnątrz w naturalny rytm organizmu to nic nowego. Dlatego też przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu z zakresu medycyny estetycznej warto rozważyć wszelkie za i przeciw by później nie żałować swojej decyzji. Również lipoliza laserowa, chociaż zachwalana nie jest wolna od nieprzewidzianych konsekwencji.

Powikłania, które może wywołać lipoliza laserowa

Po pierwsze wspomniany zabieg może doprowadzić do rozwoju infekcji. Oczywiście najbardziej narażone na nie jest rana pooperacyjna. Wynika to z faktu, że właśnie w tym miejscu błona skóra jest najcieńsza, toteż staje się łakomym kąskiem dla wirusów i bakterii. Niezamierzonym skutkiem lipolizy laserowej są też wodniaki. Chodzi o to, że pewne ilości wody gromadzą się w fałdach skórnych- prowadząc do tak zwanego efektu obrzmienia. Nadmiar wody w organizmie odbija się niekorzystnie na wyglądzie skóry i okolic brzucha. Lipoliza laserowa może też prowadzić do krwawień i wstrząsów, jednak tego typu ekscesy medyczne zdarzają się niezmiernie rzadko.

Do czego może doprowadzić źle przeprowadzona liposukcja ud i liposukcja podbródka?

Przede wszystkim do tego, że te części ciała staną się nadmiernie czułe na dotyk i będzie się na nich utrzymywał długotrwały obrzęk, który trudno będzie wygasić lekami. W skrajnych przypadkach może dojść do oparzeń bądź też trudno gojących się ram. O ile nieudana liposukcja ud jest w miarę prosta do zamaskowania, bo by ją ukryć, wystarczą długie spodnie, O tyle źle zrobiona liposukcja podbródka, to dramat nie do pozazdroszczenia. Trudno przecież chodzić z twarzą owiniętą cały czas w bandaże. Rany w okolicach twarzy to także pod względem mentalnym defekt trudny do zaakceptowania. Dlatego tak ważną sprawą przed liposukcją ud i liposukcją podbródka jest znalezienie odpowiedniej kliniki i wykwalifikowanych specjalistów, którzy na pewno znają się na tym, co robią.

Co można zrobić, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności?

Najprostszym, a zarazem najmniej branym pod uwagę rozwiązaniem, jest zaakceptowanie siebie takim, jakim się jest. Wiadomo, że natura nie jest nieomylna i nasz wygląd zazwyczaj odbiega od naszych oczekiwań. Jednak pokochanie samego siebie, to najkrótsza droga do szczęścia. Gdy uda nam się to zrozumieć, to żadna lipoliza laserowa, liposukcja ud ani liposukcja podbródka nie będzie nam potrzebna. Piękno to również stan umysłu, a nie tylko powłoka fizyczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here