Rysowanie nie jest wcale takie skomplikowane, na jakie wygląda, ale trzeba wiedzieć, jaką technikę przyjąć. Wtedy efekt uda nam się osiągnąć i na pewno będziemy zadowoleni. Oczywiście nasz pierwszy narysowany samolot to nie będzie super nowoczesny Boeing, ale taki typowy zabawkowy samolocik. Dla osób, które nie mają zbytniego talentu w rysowaniu samolotu to i tak bardzo dużo i na pewno będą się z tego cieszyć.

To oznacza, że trzeba usiąść i zabrać się do rysowania. Bierzemy kartkę najlepiej większą taką A4 bo wtedy łatwiej będzie nam się z tym wszystkim pomieścić. Może za pierwszym razem nie wyjdzie nam to najlepiej, dlatego dobrze byłoby rysować ołówkiem i w razie, czego używać gumki. Tym sposobem będziemy cały czas rysować na tej samej kartce i wreszcie uda nam się cel osiągnąć i ten kształt będzie przypominał samolot.

Zaczynamy zabawę

Zaczynamy od narysowania proste osi pośrodku naszej kartki. Kreska musi wskazywać kierunek naszego samolotu i musi być równa. Wtedy samolot zachowa takie proporcje, na jakich nam zależy. Następny etap narysowanie owalu. Dorysowujemy owal do kreski, a to, co wystaje nam poza wycieramy gumką. Sami będziemy wiedzieli, kiedy i co dokładnie zetrzeć żeby osiągnąć najlepszy efekt. Kolejny etap to narysowanie pół okrągłego ogona. Nie powinno nam to sprawić żadnego problemu. Teraz trzeba usunąć linię, która oddziela kadłub samolotu od jego ogona.

To ma wyglądać na całość i trzeba o to zadbać. Teraz przyszła pora na skrzydła, które trzeba równolegle narysować po obu stronach maszyny. Wtedy nasz samolot nabiera kształtów i naprawdę prezentuje się całkiem ładnie. Trzeba pamiętać żeby skrzydła były dokładnie takie same i ustawione pod tym samym kątem. Wtedy będzie to symetryczne i ładnie będzie wyglądała całość. Jeśli za pierwszym razem nam się nie uda to ścieramy i próbujemy dalej. To, dlatego warto wybrać sobie ołówek, który w razie potrzeby można będzie wytrzeć i zacząć od nowa.

jak narysować samolot

Co dalej robimy?

Na ogonie trzeba będzie dorysować stabilizatory, czyli takie małe skrzydełka. Każdy samolot to ma, dlatego my musimy również o to zadbać, a wtedy całość będzie wyglądała bardziej oryginalnie. Teraz przyszła pora na rysowanie silników. Samolot bez silników nie może latać i nie wyglądałby najlepiej, dlatego trzeba o to zadbać. Rysujemy po dwa silniki z każdej strony i wtedy jest z tego bardzo dobry efekt. Skoro mamy silniki i skrzydła, że teraz przyszła pora na okna.

Poza oknami trzeba zrobić kabinę dla pilotów, bo przecież oni też muszą mieć gdzieś miejsce do siedzenia. Pasażowe chcą widzieć, co się dzieje na ziemi i w powietrzu, dlatego warto im okna dorysować. Wtedy będzie to ładnie wyglądało i właśnie na tym nam zależy. Skrzydła jak i samolot można będzie teraz dowolnie zdobić, a to wszystko po to żeby wyglądał jeszcze lepiej.

Nie zajmuje to dużo czasu i można robić to, co nam się podoba. Skoro chcemy wiedzieć jak narysować samolot to się tego dowiemy i można dowolnie eksperymentować i zmieniać kształt takiego samolotu. Wszystko robimy po to żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt końcowy.

Gdzie znajdziemy wzór samolotu?

Nie zawsze wiemy z opisu jak rysować taki samolot, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak poszukać odpowiedniego rysunku w Internecie. Mając przed oczami taki samolot łatwiej będzie go przerysować. Na początku będziemy polegać na tym, co widzimy, a w przyszłości, kiedy już wszystko opanujemy będziemy eksperymentować i wtedy będziemy tworzyć coś całkowicie innego. Właśnie na tym nam zależy, dlatego trzeba tak długo ćwiczyć aż wreszcie zobaczymy, że to przynosi pozytywne efekty.

samolot

Nie jest to wcale takie łatwe i często trzeba będzie się mocno napracować, ale skoro podjęliśmy wyzwanie i na początek chcemy narysować samolot to trzeba będzie doprowadzić to do samego końca. Później będziemy rysować coś trudniejszego albo skupimy się na pasażerskich samolotach. Wtedy tych elementów, które muszą tam znaleźć na rysunku będzie bardzo dużo. Każda osoba, która rysuje dzisiaj piękne samoloty od czegoś musiała zacząć, dlatego warto będzie tak długo przy tym siedzieć aż wreszcie będziemy zadowoleni.

Wytrwałość się opłaca, ale dzisiaj o wiele gorzej jest z czasem. Z drugiej strony takie rysowanie nas uspokoi, a żyjemy w ciągłym stresie, dlatego nam się to przyda. Spróbujmy raz, a przekonamy się czy to jest coś dla nas odpowiedniego i czy z rysowaniem sobie poradzimy. Nie każdy z nas jest artystą i co grosza wielu z nas nigdy nimi nie będzie. To, dlatego warto korzystać z wzorów i przerysować wszystko tak jak należy.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here