Wybranie odpowiedniej pralki to bardzo trudne zadanie. Nie zawsze wiemy, na co zwracać uwagę, a wybór modeli jest ogromny. W takiej sytuacji trzeba będzie trochę się dowiedzieć na ten temat, bo można wybrać coś, za co zapłacimy sporo pieniędzy, ale nie spełnia to naszych oczekiwań. Nie da się tego zwrócić, jeśli już używaliśmy pralkę. Na pewno warto stawiać na znane firmy.

Jeśli kupujemy coś nawet taniego, ale niewiadomego pochodzenia to sytuacja się komplikuje. Może się okazać, że taka pralka zbyt długo nam nie posłuży. Mało tego, jeśli coś się zepsuje to często naprawa jest nieopłacalna, bo poszczególne elementy są droższe niż całość. Do tego trzeba doliczyć również brak części zamiennych. Sami widzimy, że jeśli kupimy firmową pralkę to będzie o wiele bardziej bezpieczne i na pewno będziemy bardziej zadowoleni.

Rodzaje pralek

Rodzajów pralek jest bardzo dużo. Dzisiaj, jeśli kupujemy pralkę to wybieramy model automatyczny, który sam odsysa wodę i ją nabiera, a poza tym wiruje, a często nawet suszy. Nie chce nam się bawić w wykręcanie prania, które wyciągamy z pralki. Dawniej właśnie tak się robiło, ale czasy się zmieniły i nie mamy na to czasu. Można również wybrać pralkę wolnostojącą albo taką, która jest do zabudowy.

Wszystko będzie zależne od tego jak tworzymy swoją łazienkę czy kuchnie. W wielu mieszkaniach pralka stoi w kuchni, bo nie ma na nią miejsca w łazience. Warto, zatem zastanowić się czy nie kupić nieco mniejszej pralki. Wysokość i szerokość takiej pralki jest standardowa, ale głębokość może być o wiele mniejsza. Wtedy taka pralka na spokojnie zmieści się do łazienki i nie trzeba będzie robić dla niej miejsca w kuchni.

programujemy pralkę

Parametry pralki

Wsad pralki ma ogromne znaczenie i wiele osób na to nie zwraca uwagi. Jeśli kupimy pralkę, która ma do pięciu kilogramów wsadu to popełnimy błąd. Jeśli pralka będzie przeciążona to łożysko szybciej się wybije i będzie nas to bardzo dużo kosztowało. To jednak nie wszystko, bo nowoczesne pralki mają swoją wagę i jeśli tego prania będzie zbyt dużo to nie ruszą z miejsca. Najlepiej mieć pralkę, w której zmieści się siedem kilogramów ubrań i wtedy za jednym razem można będzie więcej wyprać i zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

Można kupić nawet większe pralki z większym wsadem, dlatego trzeba będzie porównać sobie wszystkie oferty. Bardzo istotne jest zużycie energii elektrycznej. Na to również nie zwracamy uwagi, ale jeśli mamy małe dzieci to taka pralka będzie włączona przynajmniej raz dziennie. Klasa energetyczna A+++ to coś, co powinno nas zainteresować, dlatego warto będzie wybrać taką pralkę.

Nie tylko zużycie prądu jest ważne, ale również to ile wody konieczne jest na każdy cykl. Im mniej tym lepiej, ale nowoczesne pralki działają tak, że często zużywają tak mało wody, że to nie wystarczy do prawidłowego wypłukania ubrań, które pierzemy. Nie warto stosować zwykłych proszków w takich pralkach tylko lepiej postawić na płyny do prania, bo można je w łatwiejszy sposób wypłukać z tkanin.

Co jeszcze trzeba sprawdzać?

Bardzo istotna będzie efektywność prania. Najgorsza to skala G, a najlepsza A+++. Jeśli mamy najwyższy stopień to można liczyć na to ze pralka ma szybsze pranie i odwirowanie, co oznacza, że nawet najgorsze zabrudzenia zostaną usunięte. Bardzo ważne jest również to jak głośno albo raczej jak cicho pracuje pralka. Jeśli mieszkamy w bloku i pierzemy o bardzo różnych porach to na pewno trzeba będzie na to zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o dobrej klasy pralki to podczas prania hałas nie powinien przekraczać pięćdziesięciu decybeli.

pralka

W przypadku wirowania będzie to siedemdziesiąt decybeli. Pralki mają dzisiaj bardzo dużo elektroniki, to komputery, które wszystkim sterują, dlatego narażone są na uszkodzenia. Tego nie unikniemy. Na pewno w pierwszej kolejności będziemy mieć problem z bębnem, który mocno bije, a to oznacza, że są problemy z łożyskiem. Wymiana to kilkaset złotych, ale jeśli coś stanie się z programatorem to trzeba będzie za to zapłacić jeszcze więcej. Lepiej wydać na pralkę więcej pieniędzy, ale mieć pięcioletnia gwarancje.

Wtedy wiemy, że na spokojnie przez te wszystkie lata urządzenie będzie działać, a jeśli coś się stanie to mamy gwarancje, z której w każdej chwili można będzie skorzystać. Lepiej więcej czasu poświecić na studiowanie parametrów pralki, a wtedy lepszy model wybierzemy. Nie idźmy do sklepu gdzie sprzedają pralki i nie pytajmy, która jest najlepsza, bo często sprzedawcy dają nam ofertę na pralki, które słabo się sprzedają i zalegają w magazynach. Musimy przed wizytą w takim sklepie zdobyć cenną wiedzę i wtedy wybierzmy to, co najlepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here