Moda na tak zwane boby nie schodzi z pierwszej pozycji, jeśli chodzi o trendy we fryzjerstwie. Widać to również, kiedy wyjdziemy na ulicę. Coraz więcej kobiet decyduje się na fryzury za ucho, które podkreślają osobowość i dodają charakteru. Jednak krótkie włosy wymagają zupełnie innej pielęgnacji, niż te sięgające po pas.

Jak dbać o włosy?

Ogólnie o włosy dbamy zwykle w podobny sposób. Bez względu na ich długość, musimy je regularnie myć, nakładać odżywkę, raz w tygodniu maseczkę i oliwkę na końcówki. Jednak te krótkie wymagają od nas znacznie częstszej uwagi i pielęgnacji. Pierwszą kluczową różnicą jest częstotliwość mycia. Włosy długie powinno się myć rzadziej, natomiast krótkie częściej. Do krótkich częściej stosujemy różnego rodzaju pianki czy lakiery do stylizacji, które wymagają od nas codziennego mycia głowy. W efekcie nasze kosmyki również bardziej się niszczą. Dlatego też jeśli masz krótkie włosy, pamiętaj, by do użytku codziennego sięgać po delikatne szampony.

Kolejną kwestią jest stosowanie odżywek. Ważne jest, aby stosować odżywki tej samej serii co szampon, by wzmożony został efekt działania substancji zawartych w danej serii kosmetyków. I tak oto kobiety z farbowanymi włosami, powinny stosować preparaty chroniące kolor, te z lokami najlepiej gdyby sięgały po kosmetyki stricte przeznaczone do loków, a kobiety z prostymi włosami wybierały preparaty wygładzające. Jeśli w Twojej łazience będzie cała seria kosmetyków do pielęgnacji włosów z jednej marki, masz pewność, że robisz dla nich wiele dobrego!

Układanie fryzury – o czym musisz pamiętać?

To, co najczęściej wpływa negatywnie na stan zdrowia naszych kosmyków, jest nieprawidłowa ich stylizacja. I mowa tutaj o metodach. Częste stosowanie prostownicy czy suszarki, sięganie po preparaty zawierające obciążające włosy składniki czy silne czesanie włosów to proste kroki do ich zniszczenia. Jeśli już Twoja fryzura wymaga od Ciebie użycia prostownicy, postaw na dobrej jakości sprzęt, który wyposażony został w płytki ochronne. Nie zapominaj również stosować preparatów ochronnych na włosy, które zniwelują szkodliwe działanie wysokich temperatur. To zdecydowanie pozwoli zachować Twoje włosy w dobrej kondycji, co także przełoży się na łatwiejsze ich układanie.

Regularnie podcinaj włosy i odwiedzaj swojego fryzjera

Wizyty u fryzjera powinny być regularne. Nawet jeśli chcesz zapuścić włosy, musisz pamiętać o systematycznym podcinaniu końcówek. Ponadto w salonie fryzjerskim możesz uzyskać dodatkowe zabiegi, które wspomogą wzrost włosów czy też przyczynią się do ich szybszej regeneracji np. po farbowaniu.

Z fryzjerem jest tak samo jak z masażystą. Niby prosty masaż możesz wykonać w domu, podobnie jak prostą fryzurę, jeśli jednak oczekujesz profesjonalnego masażu, musisz udać się do prawdziwego gabinetu masażu. Tak samo jest z pielęgnacją włosów. Jeśli oczekujesz profesjonalnych zabiegów, musisz udać się z tym do dobrego salonu fryzjerskiego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here