Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Być może interesujesz się kodowaniem? Jeżeli tak, to praca programisty będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Branża IT jest jedną z najczęściej wybieranych dziedzin przez młodych ludzi. Czy możliwe jest nauczenie się programowania samemu? Czy to odpowiednie zajęcie dla każdego? Odpowiadamy!
Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/czy-da-sie-nauczyc-programowania-samemu/
Programowanie – czym jest?
Programowanie bardzo często spotykane jest pod nazwą kodowania. Jest to tworzenie kodu źródłowego dla komputerów, oprogramowania, aplikacji czy mikrokontrolerów. Żeby to zrobić musimy posiadać odpowiednie umiejętności oraz opanować język programowania. Takich języków jest naprawdę sporo, a najlepiej na początku zdecydować się na któryś popularny.
Najpopularniejszymi językami programowania jest JavaScript, Java, Python oraz C+++. Python polecany jest osobom bez wykształcenia, ponieważ jest Najłatwiejszym językiem do opanowania. Posiada on bardzo prostą składnie oraz w pełni zrozumiały.
Programowanie – jak się go nauczyć?
Mało osób wie, ale można poznać dany język kodowania praktycznie od zera nie posiadając kierunkowego wykształcenia. Nie potrzeba do tego studiów matematycznych czy informatycznych. Faktem jest, że przy pisaniu kodu matematyka niejednokrotnie się przydaje.
Również osoby po kierunkach humanistycznych doskonale poradzą sobie z programowaniem. Nauka programowania to wiele godzin czytania i pisania kodów, co wiąże się z zaangażowaniem i wytrwałością. To też część to rozwiązywanie problemów. Szukanie pomocy u bardziej doświadczonych koderów może być, przynajmniej na początku przygody z kodowaniem codziennością.
Jak samodzielnie nauczyć się programowania?
Internet to ogromne źródło darmowych informacji oraz poradników na temat tego, w jaki sposób nauczyć się programowania. Dotyczy to nie tylko wyżej wymienionych najpopularniejszych języków kodowania. Bez większych problemów możemy znaleźć kurs dla osoby bez żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. W ten sposób krok po kroku nauczymy się kodowania. Z początku będzie to nauka podstawowych fraz, a czasem przejdziemy do pisania prostych aplikacji, aż po rozbudowane programy.
Samodzielne uczenie się programowania to też czytanie i sprawdzanie tego o czym piszą bardziej doświadczeni programiści. W taki sposób możemy nie tylko nauczyć się kodować, ale poznać podejście do problemu z wielu perspektyw. Można powiedzieć wręcz, że programowanie to ciągły rozwój.
Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/marketing-afiliacyjny-czym-jest-i-jak-na-nim-zarabiac/