Istnieje wiele marek produkujących karmy dla psów, niemniej jednak znalezienie odpowiedniej nie jest takie proste. Zdajemy sobie sprawę jak przytłaczający może być wybór zdrowej karmy dla psów. Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego pokarmu dla Twojego pupila.

Sucha karma dla psa – najszybsze rozwiązanie

Z pewnością sucha karma dla psa to praktyczna opcja dla wielu właścicieli: nie dość, że jest opłacalna, to w dodatku ma długi okres przydatności do spożycia oraz jest łatwa do przechowywania i podawania. Zawsze sprawdzaj etykietę karmy dla zwierząt domowych, aby upewnić się, że karma AAFCO jest kompletna i zbilansowana dla etapu życia dorosłego psa — „utrzymanie” dla dorosłych i „wzrost” dla szczeniąt oraz ciężarnych lub karmiących suk. Dorosłym psom zaleca się podawać karmę zawierającą umiarkowane ilości białka (minimum AAFCO wynosi 18% dla dorosłych) i niską do umiarkowanej zawartości tłuszczu. Właściciele zwierząt domowych często zakładają, że im więcej białka tym lepiej, ponieważ psy ewoluowały jako mięsożerne, ale tak nie jest. Psy domowe są w rzeczywistości wszystkożerne i nie wymagają ekstremalnie wysokich stężeń białka w swojej diecie. Kupując karmę dla psów, szukaj mięsnych źródeł białka, takich jak całe mięso i posiłki mięsne, które znajdują się na górze listy składników. Można również włączyć białka komplementarne, takie jak ryż i fasola.

Jak czytać skład karmy dla psów?

Zdajemy sobie sprawę, że nawigacja po liście składników może być trudna. Pamiętaj, aby najpierw patrzeć na zawartość mięsa, następnie na pozostałe pozycje. Niektóre produkty spożywcze zawierają dodatkowe składniki, które mają wspierać zdrową skórę, sierść i stawy. Niektóre z nich mogą zawierać dodatkowe długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA i DHA; zwykle dostarczane przez oleje lub mączki pochodzenia morskiego), kwasy tłuszczowe omega-6 (olej szafranowy, olej słonecznikowy, olej kukurydziany, siemię lniane itp.) , glukozamina, chondroityna, małże zielonowargi oraz dodatkowe witaminy (witamina A, biotyna) i minerały. Zawartość kalorii w karmach dla psów jest wyrażona w kilokaloriach lub kcal. Kiedy psy spożywają zbyt dużo kalorii, są narażone na nadwagę, której skutkiem mogą być liczne choroby. Mniej aktywne psy potrzebują mniej kalorii, za to te bardzo aktywne, takie jak psy wyczynowe lub pracujące, potrzebują karmy o większej kaloryczności. W przypadku większości psów możliwość spożywania największej ilości jedzenia przy zachowaniu idealnego dziennego zakresu kalorii pomoże im poczuć się bardziej zadowolonym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here