Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowaltaikę? Chciałbyś zaoszczędzić na energii elektrycznej, ale nie wiesz na czym polega cud fotowoltaiki? Przeczytaj co nieco na ten temat w artykule poniżej. Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Panele słoneczne – czym są?

Panele słoneczne zbudowane są z ogniw słonecznych, które w wyniku zjawiska fotowoltaicznego przemieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Fotoogniwo zbudowane jest z materiałów półprzewodnikowych takich jak selen, krzem, german. Panel słoneczny jest niczym innym jak złączonymi ze sobą ogniwami słonecznymi, które tworzą razem instalację, odpowiedzialną za zbieranie energii słonecznej, a następnie przemianę jej w energię elektryczną. Świetne zastosowanie tego typu instalacje znajdują w domach jednorodzinnych, firmach, budynkach przemysłowych czy szkołach i basenach. Wybór instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu pozwoli Ci na uniezależnienie się od dostawcy prądu oraz, na dłuższą metę, zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych w skali rocznej.

Panele słoneczne – koszt instalacji

W dniu dzisiejszym koszt instalacji paneli słonecznych na dachu domku jednorodzinnego wynosi około 5 tysięcy złotych za moc panelu równą kilowatowi, licząc przy tym zakup oraz montaż urządzenia. Ceny instalacji mogą być bardzo różne z powodu dostępnych na rynku rodzajów paneli oraz firm oferujących montaż. Cena paneli o mocy 4kW wynosi około 20 tysięcy złotych. Jeżeli zdecydujesz się na wybór słabej jakości materiałów wtedy koszt instalacji może być znacznie niższy. To samo tyczy się nierenomowanej firmy, która zaniża ceny, aby kupić tym samym klienta. Niestety, wybierając taką firmę narażasz się na straty, ponieważ materiały przez nią używane mogą być słabej jakości, a samo wykonanie instalacji może pozostawiać wiele do życzenia. Tego typu wykonawca może nagle zniknąć z rynku, wtedy z Twojej 5 lub 10 letniej gwarancji może nie być pożytku. Staraj się wybierać zaufanych i polecanych producentów, którzy mają wieloletnie doświadczenie oraz tysiące instalacji zamontowanych u zadowolonych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here