Masz dosyć dużych rachunków za prąd? Męczy Cię współpraca z lokalnym dostawcą energii elektrycznej? Możesz być w 100% samodzielny dzięki instalacji fotowoltaicznej! Zacznij inwestycję już dzisiaj!

Fotowoltaika mazowieckie, znana również jako ogniwa słoneczne lub kolektory słoneczne, to systemy energii elektrycznej, które przekształcają promieniowanie słoneczne (energię słoneczną) na prąd stały. Typowy system słoneczny ma panele słoneczne, które pochłaniają promieniowanie słoneczne i przekształcają je w energię elektryczną, zapewniając czystą, odnawialną energię, nawet gdy słońce nie świeci najjaśniej. Zamiast wykorzystywania fotowoltaiki do wytwarzania energii elektrycznej, energia słoneczna może być również wykorzystywana do zastosowań termicznych, takich jak ogrzewanie pomieszczeń i płynów.

Hybrydowy kolektor słoneczny fotowoltaiczno-termiczny (PVT) łączy ogniwo słoneczne, które zamienia światło słoneczne na energię elektryczną.

Fotowoltaiczna energia słoneczna opiera się na tzw. efekcie fotoelektrycznym, w którym pewne materiały mogą pochłaniać fotony (cząstki światła) i uwalniać elektrony, aby wygenerować prąd elektryczny. Dzięki zastosowaniu materiałów z efektem fotoelektrycznym możliwa jest produkcja i wdrażanie ogniw słonecznych na dużą skalę, od dachów budynków mieszkalnych po przemysłowe farmy ogniw słonecznych, które wytwarzają czystą, odnawialną energię elektryczną.

Fotowoltaika dla Twojego domu – ile kosztuje?

Koszt fotowoltaiki może się wahać między kilkudziesięcioma, a setkami tysięcy złotych. Zależy on w dużej mierze od wielkości instalacji, od tego na jakiej powierzchni chcesz postawić panele. Im większa powierzchnia tym więcej paneli potrzebnych aby ją pokryć. Na cenę mają również wpływ rodzaje ogniw wykorzystywanych w panelu fotowoltaicznym – jedna są droższe inne tańsze. Ostatnim ważnym aspektem jest firma, która zajmuje się instalacją. Im większa i bardziej fachowa, tym cena będzie większa, masz wtedy jednak pewność, że instalacja zostanie wykonana bezbłędnie i nie będziesz obarczony dodatkowymi kosztami kiedy się zepsuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here