Na każdym kroku spotykamy się z perfekcyjnym pięknem.

Oglądając reklamę widzimy umięśnionych mężczyzn z kształtnymi kobietami. Na okładkach czasopism znajdują się aktorki z gładką cerą, a ubrania reklamują kształtne modelki i idealnie zbudowani mężczyźni. Oglądając telewizję widzimy, iż każdy prezenter czy dziennikarka posiada idealną skórę nie oszpeconą choćby jedną, najmniejszą krostką. To wszystko sprawia, że bardzo wiele ludzi popada w kompleksy na punkcie swojego wyglądu i robi wszystko by zakryć naturalne niedoskonałości na swojej twarzy lub ciele. Istnieje przecież tak wiele dowcipów o tym jak mężczyzna idzie do łóżka z pięknością poznaną na dyskotece, a budzi się obok zupełnie inaczej wyglądającej kobiety ze zmarszczkami i wysypką na twarzy.

Makijaż jest chyba najbardziej popularnym środkiem, używanym oczywiście nie tylko przez płeć piękną, ale także i przez mężczyzn, potrafiącym w dość dużym stopniu zakryć elementy naszego ciała, których się wstydzimy.
Istnieją także i bardziej drastyczne metody, których efekty zostaną z nami na stałe i tak pierwszym z nich może być makijaż permanentny. Z nim należy jednak uważać, gdyż nieodpowiednio zrobiony może wywołać zupełnie odwrotny efekt niż tego zamierzaliśmy. Podobnie może się stać z kolejną opcją trwałej zmiany naszego ciała jaką jest operacja plastyczna. Powiększone usta, powiększone piersi to w obecnych czasach nic nadzwyczajnego i tego typu operacjom poddaje się bardzo wiele kobiet. Nie zawsze jednak efekt finalny może okazać się tym upragnionym. Przeszukując sieć z łatwością można natrafić na kobiety z ustami typu „na glonojada” wyglądającymi jak popularna rybka akwariowa.

Piersi również mogą swą wielkością nie pasować do reszty ciała nadając mu nieco karykaturalny wygląd. Każdą operację mającą zmienić nasze ciało należy dobrze przemyśleć, a gdy już się jej podejmiemy to warto udać się do kliniki z dobrą renomą dzięki czemu uzyskamy pewność, iż zabieg będzie udany, a nasze ciało faktycznie się poprawi.
Należy jednak pamiętać, że żaden człowiek nie rodzi się idealny i każdy posiada jakiś defekt w swym wyglądzie.

Dotyczy to również tych wszystkich modelek z czasopism i aktorów z popularnych filmów czy seriali. Trzeba sobie uzmysłowić fakt, że każde zdjęcie, każdy kadr jest obecnie obrabiany graficznie w specjalnych programach stworzonych do takich celów, a uzyskany efekt jest tak na prawdę złudny. Dlatego nie warto popadać w kompleksy, a najlepszą operacją plastyczną jest zaakceptowanie siebie takiego jakim się jest.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułDobre palety cieni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here