Ku naturalnej pielęgnacji zwraca się coraz więcej kobiet. Są jednak i takie, które mają wiele wątpliwości co do stosowania naturalnych kosmetyków. Obawiają się one wysokiej ceny preparatów, trudności w ich kupieniu, braku efektów. Te obawy łatwo jednak obalić. Jak zacząć naturalną pielęgnację cery i dlaczego ona się opłaca.

Jak zacząć naturalną pielęgnację?

Wszystkie zmiany w zakresie pielęgnacji cery i skóry warto wprowadzać stopniowo i powoli. Nie od razu trzeba wyrzucać wszystkie dotychczasowe kosmetyki i kupować nowe, te naturalne. Taka zmiana jest nie tylko kosztowna, ale może również pogorszyć stan skóry. Najlepiej więc naturalny kosmetyk kupić, gdy skończy się ten, którego się aktualnie używa. Dzięki temu zmiana będzie naturalna. Na początku warto dokonać zmiany przede wszystkim tych preparatów, które na twarzy znajdują się przez cały dzień, czyli kremów i podkładów.  

Jak kupować naturalne kosmetyki?

Aby naturalna pielęgnacja faktycznie była skuteczna, trzeba stosować właściwe preparaty. Te dobre szybko i łatwo można zamówić na https://www.perfumeria.pl/collections/kosmetyki-naturalne. Naturalne kosmetyki to bardzo szeroka oferta preparatów. Oprócz tych do twarzy w drogeriach dostępne są szampony, odżywki, dezodoranty, perfumy. Co więcej, marki produkujące kosmetyki naturalne stale powiększają swoją ofertę. Dzięki temu wybierać można między produktami różnych marek i o różnym składzie. Łatwo jest więc je dopasować do typu skóry, jej potrzeb i problemów. Kosmetyki naturalne można również dostosować też do własnych upodobań zapachowych, bowiem charakteryzują się one pięknymi i naturalnymi woniami.

Ile kosztują kosmetyki naturalne

Jakie składy powinny mieć kosmetyki naturalne?

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem kosmetyków sprawdzić listę składników. Najważniejsze są zawsze składniki ujęte na początku- ich jest najwięcej. Najważniejsze zawsze są oleje, masła i ekstrakty roślinne. Wystrzegać należy się preparatów zawierających PEG, parafiny, EDTA, parabeny.  Plusem jest natomiast posiadanie przez kosmetyk certyfikatów np. NATRUE, ECOCERT, BDIH. Takie kosmetyki są najczęściej droższe od kosmetyków niecertyfikowanych, ale dają pewność wysokiego standardu.

Jak kupować naturalne kosmetyki

Ile kosztują kosmetyki naturalne?

Jednym z mitów jest to, że kosmetyki naturalne są drogie. Okazuje się jednak, że naturalny hydrolat czy glinkę na maseczkę bez problemu można kupić tanio. Wiele z preparatów jest o wiele tańszych niż drogeryjne odpowiedniki. Preparaty, które faktycznie posiadają wyższe ceny, warto kupować na promocjach i wyprzedażach, o które łatwo w internetowych drogeriach. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here