W dzisiejszych czasach granie w gry komputerowe, to już nie tylko hobby, czy sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również doskonały zarobek. Okazuje się bowiem, że grając w gry, możemy zarobić realne, całkiem duże sumy pieniędzy. Dzisiejsi streamerzy, często są w wieku szkolnym, spędzają przed komputerem i przed grami naprawdę dużo czasu, traktując to jako prace. Oczywiście, w momencie, kiedy słyszymy o tym po raz pierwszy, każdemu z nas będzie wprost ciężko w to uwierzyć, ale wystarczy, że włączymy na naszych komputerach pierwszą z brzegu popularną transmisję na twitch.tv i zobaczymy ile pieniędzy wpływa na konta prowadzących transmisję w ciągu naszego oglądania.

Są to dane jawne, ponieważ każda zarobiona złotówka pojawia się na ekranie z odpowiednimi podziękowaniami. Zatem, jak działa system zarabiania na prowadzeniu transmisji na żywo? Otóż jest to bardzo prosty system. Osoba która prowadzi transmisję, czyli streamer, pokazuje innym ludziom jak przechodzi daną grę komputerową na żywo. Może on przyciągać widzów swoim profesjonalizmem, lub po prostu być osobą charyzmatyczną. Często również dziewczyny, przyciągają olbrzymią ilość widzów, ciekawych tego jak sobie one radzą z daną grą.

Następnie, prowadzący transmisję, podczas gry, może rozmawiać ze swoimi widzami, pisać z nimi na czacie, wymieniać się poglądami, opowiadać żarty. Taka interakcja między widzami, prowadzi do tego, że tworzy on z nimi więź. Często stali widzowie, zostają później „zatrudnieni” do pilnowania czatu, przed niechcianymi komentarzami, spamem. Prowadzący transmisję ma w jej opisie link, gdzie jeśli na niego wejdziemy, będziemy mogli wpłacić dobrowolnie, określoną przez nas sumę pieniędzy, która wspomoże danego prowadzącego w dalszym rozwoju.

Pomoże mu to w tym, żeby na przykład kupił sobie nowy sprzęt, żeby jego transmisje były na jak najwyższym poziomie. Taka dobrowolna wpłata, może oscylować od złotówki i nie posiada górnego limitu, to od nas zależy ile pieniędzy chcemy mu wpłacić. Wpłacając naszą darowiznę oprócz tego, że wspomagamy gracza, mamy możliwość wpisania do niej kilku zdań, które wyświetlą się na ekranie gry, podczas transmisji i zobaczą je inni oglądający. To taka forma podziękowań dla nas, za wpłatę pieniędzy.

minecraft

Dodatkowo każdy prowadzący zarabia na tym, że zaczniemy subskrybować jego kanał, co kosztuje pięć dolarów, on z tego dostaje połowę. Subskrybenci posiadają dodatkowe emotikony na czacie, mogą pisać na nim nawet w momencie, kiedy jest on przeludniony, ewentualnie mają dostęp do losowania darmowych rzeczy. Losowanie takie odbywa się po prawie każdej zakończonej transmisji, gdzie dany prezent trafi do jednego z subskrybentów.

Dodatkowo, jeśli jesteśmy już naprawdę popularnymi prowadzącymi, możemy uzyskać odpowiedni kontrakt na promowanie danego sprzętu komputerowego. Dzięki czemu, nie dość, że dostaniemy taki sprzęt zupełnie za darmo, to jeszcze od naszego sponsora wpłynie na nasze konto dodatkowa gotówka. Wydaje się to być dość ciekawa praca, prawda? Zapewne, wielu z Was zmieniło bardzo szybko zdanie na temat spędzania czasu przed komputerem. Być może niektórzy z Was pomyśleli nawet o tym, żeby spróbować swoich sił w takich transmisjach.

Zatem jak streamować na twitchu?

Oczywiście, musimy do tego celu posiadać bardzo wydajny komputer. Dużą ilość pamięci, porządny i wydajny procesor, kartę graficzną wysokiej jakości. Dodatkowo, sam komputer to nie wszystko. Musimy również posiadać słuchawki, a także mikrofon, dzięki któremu będziemy mogli komentować to co dzieje się na naszych ekranach. Dzisiaj transmisję bez dźwięku nie mają już sensu, musimy pamiętać, że oprócz samej zdolności grania w gry, musimy również posiadać charyzmę, którą przyciągniemy swoich widzów.

streamowanie na twitchu

Dodatkowo, nasze połączenie internetowe powinno posiadać wysoką prędkość wysyłania. Jest to parametr, o który musimy zadbać praktycznie jako o pierwszy. Nasza prędkość internetu, powinno posiadać przynajmniej 10Mb/s parametru wysyłania, ponieważ bez tego nasza transmisja nie będzie płynna, a to odrzuci od nas obserwujących. Dodatkowo musimy zapoznać się z programami, które umożliwią nam samą transmisję.

Najprościej będzie dla nas ściągnąć i skonfigurować jeden z najbardziej popularnych programów do streamowania, czyli OBS studio. W internecie znajdziemy wiele poradników, które wtajemniczą nas w każdą dostępną w nim opcję. Pamiętajmy, że jeśli chcemy zarabiać na transmisjach, musimy również zadbać o odpowiednią konfigurację naszych donacji, aby po każdej wpłacie, wyświetlały się one na naszych ekranach i cieszyły naszych widzów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here