Żyjemy w specyficznych czasach, bowiem wszyscy podążamy za pieniędzmi. I nic w tym dziwnego. Kapitalizm otacza w końcu każdego z nas a banery i szyldy reklamowe zachęcają nas do coraz to większych zakupów które maja nam sprawić przyjemność.

Każdy sprzedawca zachęca nas do kupna swojego towaru lub usługi nie zdając sobie chyba sprawy, że na to wszystko potrzebne są pieniądze. Pokusa wydawania pieniędzy na przyjemności jest jak wiemy ogromna lecz jej brak jeszcze większy. Sfrustrowani brakiem konsumpcyjnych doznań zastanawiamy się jak pomnożyć pieniądze.

Sposobów jest wiele

Można zacząć od tych bardzo tradycyjnych i skończyć na najnowszych, pozwalających nam pomnażać swoje pieniądze. Każda ma swoje wady i zalety bowiem nic w końcu nie jest idealne. Na wspomniane zalety i wady składają się różne czynniki, a więc sposób na pomnażanie siłą rzeczy musi być dość duża liczba. Ludzie przecież z natury można powiedzieć, bez zbędnej złośliwości, są leniwi, ale nie oznacza to jednak, że użyte określenie należy oceniać pejoratywnie. No dobrze ale co sprawia że sposób na pomnażanie jest najlepszy? Co czyni go właśnie takim i czy w ogóle taki istnieje?

To ważne pytania bowiem znacznie ułatwi nam szukanie sposobu na pomnażanie pieniędzy .Otóż chodzi o to że najlepszym sposobem jest ten który jest najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy. Można powiedzieć że to typ idealny- wzorzec który odpowiada każdemu z nas. Czy nie jest w końcu tak że chcemy pomnażać nasze oszczędności mimo np. braku specjalistycznej wiedzy? Albo czy nie chcielibyśmy pomnażać nasz kapitał bez trudu np. w każdym miejscu gdzie się aktualnie przebywamy w dodatku nie martwiąc się o to że nasz kapitał jest w niebezpieczeństwie?

pomnażamy pieniądze

Odpowiedź na te pytania jest banalnie prosta: oczywiście, że tak! Jak wspomniałem sposobów jest cała masa i tylko od nas zależy co nas interesuje, na co nas stać. Ważne są także indywidualne przymioty tzn. że sposób w jaki będziemy pomnażać pieniądze zależy od naszych cech charakteru bowiem miarą sukcesu w ich pomnażaniu jest właśnie dostosowanie go do nas samych. Przykładem może być osoba o cechach flegmatyka tzn. powolna i niezdecydowana.

Czy taka osoba będzie odnoszącym sukces graczek giełdowym? Otóż nie ! Cechą odnoszącego sukces inwestora giełdowego jest osoba pewna,śmiała i akceptująca wpisane w grę na giełdzie ryzyko. Z drugiej zaś strony, czy taka osoba będzie dobrym specjalistą wykonującym wolny zawód gdzie wymagana jest fachowa wiedza specjalistyczna? Odpowiedź nas nie zaskoczy i jest banalnie prosta. Otóż nie. No dobrze ale to jak w końcu pomnożyć pieniądze? To pytanie spędza sen z powiek nie stekom, nie tysiącom a milionom osób.

Oczywiście ma być to sposób łatwy,powszechny( nie wymagający specjalistycznej wiedzy) bezpieczny i dochodowy. Problem polega na tym, że taki doskonały typ nie istnieje. Zawsze jeden element wyklucza pozostały np. własna działalność gospodarcza w dłuższej perspektywie czasowej być może i jest bezpieczniejsza od gry na giełdzie lecz być może nie być aż tak dochodowa. Generalnie jak już wspomnieliśmy sposoby pomnażania pieniędzy można właśnie podzielić ze względu na zawartość w ich specyfice wyżej podanych cech.

Wspomnieliśmy też że metod jest ogromna liczba. Nie wchodzą w szczegóły sposobu funkcjonowania każdego pomysłu na pomnażanie pieniędzy myślę, że warto przyjrzeć się paru podstawowym oraz wymienić ich wady oraz zalety. Pierwszą nasza myśl powinniśmy skoncentrować na własnej działalności gospodarczej. Powinniśmy także wskazać cechy, za pomocą których możemy zdefiniować każdy sposób pomnażania kapitału. Otóż własna działalność gospodarcza która nie jest oparta na fachowej wiedzy jak np. kancelaria prawna, lekarz, lekarz dentysta musi polegać na ogromnej sprzedaży detalicznej najlepiej w skali całego kraju.

jak pomnożyć pieniądze

Dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest ogromna konkurencja na rynku. Można powiedzieć że czym mniej fachowe zajęcie tym większa jego dostępność natomiast z drugiej strony czym większe oparcie naszej firmy na specjalistycznej fachowej wiedzy tym mniejsza powszechność a więc to my w dużym stopniu kształtujemy ceny i sposób świadczenia usług.

Dodatkową zaletą własnego biznesu jest większe bezpieczeństwo niż gra na giełdzie którą targają emocje i w zasadzie jest irracjonalna. W dodatku jeżeli zastanawiamy się, jak pomnożyć pieniądze za pomocą giełdy, to musimy wziąć pod uwagę że potrzebujemy ogromnego kapitału bo w przeciwieństwie do własnej firmy tylko tak możemy wpływać na procesy decyzyjne innych graczy giełdowych. Ale jedno pewne: tylko wytrwałość zbliża nas do sukcesu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here