W ostatnim czasie paznokcie żelowe przestały już być aż tak bardzo modne. Zastępowane są przez hybrydy – manicure trwały, elegancki i niezwykle estetyczny. To właśnie on sprawił, że kobiety, które dotychczas nie były w stanie zapuścić dłuższych paznokci, aktualnie mogą pochwalić się przepiękną płytką – mocną, nierozdwajającą się i odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Moda na hybrydy nie opanowała jednak całego świata. Niektóre kobiety, zwłaszcza te starsze, wciąż pozostają wierne dawnym trendom i dalej wykonują sobie na dłoniach popularne niegdyś paznokcie żelowe. One również stają się barierą ochronną dla samej płytki, zabezpieczając ją przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli jednak jakaś kobieta zamierza z nich teraz zrezygnować, czyli postanawia je ściągnąć, w teorii musi udać się do salonu kosmetycznego.

Tam właśnie zrobi to w sposób szybki i banalnie prosty, jednak będzie musiała za to zapłacić – i to wcale nie mało, bo coś w okolicach stu złotych. A jak ściągnąć paznokcie żelowe zupełnie samodzielnie? Czy w ogóle da się to zrobić i czy techniki opisywane na różnych stronach i blogach przez zwykłe dziewczyny są bezpieczne dla dłoni oraz samych paznokci?

Pierwszą techniką umożliwiającą samodzielne ściągnięcie żeli będzie zastosowanie acetonu. Powinni go posiadać kobiety wykonujące czasem manicure hybrydowy – acetonem ściąga się również lakiery utwardzane pod lampą. Płyn najlepiej wylać do mniejszej miseczki, aby bez trudu namaczać w nim później płatki kosmetyczne. Aby zadziałał on jeszcze lepiej i intensywniej, można przykryć naczynie zwykłą folią aluminiową, koniecznie układając ją błyszczącą warstwą do dołu, gdyż dzięki temu będzie ona potęgować ciepło, które delikatnie podgrzeje substancję.

paznokcie

Aceton można także w normalny sposób podgrzać

Wystarczy umieścić całą miseczkę z substancją w garnku (wcześniej wypełniając go wodą) i przytrzymać w nim przez kilka minut, aby osiągnął delikatnie podwyższoną temperaturę. Już po trzech, czterech minutach powinien być gotowy do użycia. Aceton w przypadku paznokci żelowych sprawdza się po prostu rewelacyjnie, ponieważ świetnie zmiękcza i rozpuszcza klej, dzięki czemu żel z łatwością odchodzi od płytki. Należy jednak na niego uważać, ponieważ jest to także substancja łatwopalna, dlatego podczas jej podgrzewania należy zachować całkowitą ostrożność.

Teraz, gdy aceton został już delikatnie podgrzany i przygotowany do działania, należy przyszykować same paznokcie, aby jeszcze łatwiej ściągnąć z nich klej razem z żelem. Bardzo ważnym krokiem, który należy wykonać na samym początku, będzie zabezpieczenie skórek otaczających płytki. Aceton pod żadnym pozorem nie może się do nich dostać. Jest to środek mocny i intensywnie działający, niektórzy uznają go nawet za żrący.

W ciągu kilku minut potrafi rozmiękczyć skórę do tego stopnia, że zaczyna się ona rozrywać i pękać, przez co dochodzi do tworzenia się licznych podrażnień, a później trzeba je niestety długo leczyć. Aceton wysusza też naskórek, dlatego w przypadku skóry suchej może jeszcze bardziej wyciągnąć z niej wodę. A jak zabezpieczyć przed nim skórki? Wystarczy posmarować je zwykłą wazeliną lub, jeśli akurat się jej nie ma, balsamem do ciała bądź kremem do rąk.

No to jak ściągnąć paznokcie żelowe?

paznokcie żelowe

Gdy skórki będą już zabezpieczone i ochronione, można wciąż do ręki płatki kosmetyczne i wymoczyć je w całości w miseczce wypełnionej acetonem. Każdy z wacików należy przyłożyć do oddzielnej płytki w taki sposób, aby przykrył on całą jej powierzchnię. Następnie należy otoczyć końcówkę palca zwykłą folią aluminiową, ponownie układając ją matową stroną do góry, aby przytrzymała ciepło i pomogła w rozpuszczaniu kleju oraz żelu, wzmacniając działanie samego acetonu.

Każdy paznokieć powinien zostać szczelnie owinięty, gdyż będzie mieć to ogromny wpływ na efektywność całego zabiegu. Paznokcie muszą moczyć się w acetonie przez około trzydzieści minut. Jeśli natomiast jakiejś kobiecie nie chce się kombinować z używaniem tych wszystkich dodatkowych narzędzi, zawsze może ona po prostu umieścić swoje dłonie w miseczce z acetonem i przytrzymać je w niej przez jakieś pół godziny. Powinno to zadziałać na podobnej zasadzie.

Oczywiście ten tekst nie wyjaśnia w stu procentach, jak ściągnąć paznokcie żelowe, ale opowiada o praktycznym triku z wykorzystaniem acetonu, dzięki któremu można znacznie łatwiej przeprowadzić ten zabieg. A jeśli tylko komuś on kompletnie nie wychodzi, zawsze pozostaje wizyta w salonie kosmetycznym bądź gabinecie stylizacji paznokci.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here