Skóra na każdym etapie życia ma inne potrzeby i wymagania, o czym świadczy też rynek kosmetyczny oferujący produkty oraz zabiegi dedykowane dla osób w konkretnym wieku. Jak wiadomo, im więcej mamy lat, tym nasza skóra jest bardziej wymagająca i potrzebuje specjalnego podejścia. Dlaczego, niektóre osoby w wieku 50 lat wyglądają zaledwie jak trzydziestolatki? Sekret nie tkwi tylko w genach, ale kluczowe znaczenie ma pielęgnacja. O czym wiec warto pamiętać?

Jak dbać o skórę po 50 roku życia?

Skóra u osób, które skończyły już 50 lat jest coraz bardziej uboga w substancje takie jak kolagen i elastyna – odpowiedzialne za jej elastyczność i jędrność. Uważa się, że na tym etapie życia produkcja kolagenu spada aż o 30%. Nic dziwnego, że zaczyna się robić wiotka i mniej sprężysta. Aby poprawić jej kondycję, niezbędne jest regularne nawilżanie oraz ochrona. Według badań aż 80% negatywnych zmian na skórze zachodzi pod wpływem czynników środowiskowych – wśród nich prym wiodą promienie słoneczne UV. Są one bezpośrednio odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i przyśpieszanie procesów starzenia się. Dlatego kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym należy stosować przez cały rok. Wraz z upływem czasu cera staje się bardziej matowa, na co ma wpływ mniejsza aktywność gruczołów łojowych. Przez to narażona jest na odwodnienie, które także przyśpiesza pojawianie się zmarszczek. Regularne stosowanie kremów nawilżających zabezpiecza naskórek przed utratą wilgoci. Ważne jest też spożywanie odpowiednich ilości wody oraz świeżych owoców i warzyw.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Aby poprawić stan skóry po 50 roku życia nie wystarczy jedynie zapewniać jej ochronę oraz dbać o regularne nawilżenia. Cera w tym wieku potrzebuje impulsu do działania – coś, co pobudzi ją do odnowy oraz regeneracji. Z pewnością to odpowiedni czas, aby rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną. Nie oznacza to, że trzeba od razu decydować się na zabiegi z użyciem skalpela – jest mnóstwo nieinwazyjnych sposobów na poprawę stanu skóry i nadanie jej młodszego wyglądu. Przykładem może być tzw. lifting wampirzy, czyli osocze bogatopłytkowe Warszawa. To nowa metoda, która służy do stymulowania intensywnej naprawy tkanek, produkcji nowego kolagenu oraz tworzenia naczyń krwionośnych. Efektem liftingu jest redukcja zmarszczek oraz poprawa kolorytu skóry i zwiększenie jej elastyczności. Do zabiegu stosuje się preparat wykorzystujący płytki krwi znajdujące się w osoczu, pobrane wcześniej z własnej krwi pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here