Wielu osobom marzy się to żeby być lubianym i popularny. Tylko, co trzeba zrobić i jak być lubianym. Często jest to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Na pewno nie można robić czegoś na siłę i wiele osób o tym zapomina. Jeśli na siłę chce być się śmiesznym to nic dobrego z tego nie wyniknie, a zatem wszystko trzeba robić z umiarem. Niektóre osoby mają coś w sobie takiego, że lubiane są i już.

Inne starają się dwoją i troją i nie ma z tego efektu. Bardzo ważny jest charakter, jaki mamy, dlatego nie każdemu będzie dane być lubianym. Często oceniamy ludzi po ich wyglądzie albo pierwszym wrażeniu, a to bywa mylące. Warto inaczej do tego podjeść i zanim kogoś ocenimy to dajmy mu szanse, a wtedy zobaczymy, jaka jest naprawdę taka osoba.

Jesteśmy lubiani

Dzisiaj nie jest łatwo znaleźć kogoś kulturalnego, kto używa słów proszę czy przepraszam. Nie ma, co tego nadużywać, ale jeśli jesteśmy kulturalni to szanse na to, że będą nas lubić są większe. Trzeba być też uczynnym i jeśli pomagamy innym to na pewno to docenią. Musimy jednak uważać, bo przy pomaganiu jest tak, że od uczynności do służenia komuś jest krótka droga. Wtedy takie osoby wiedzą, że mogą do nas zadzwonić albo przyjść, a my bez zastanowienia się wszystkim zajmiemy. Musimy wiedzieć, jaką mamy wartość i trzeba tego pilnować. Nie musimy być lubiani przez wszystkich tylko przez tych, których my lubimy.

Nie da się dogodzić wszystkim osobom, dlatego nawet się nie starajmy tego zrobić. Lubiana osoba to taka, która pomaga i która radzi, ale nie narzuca się ze wszystkim. Wiele osób o tym zapomina i jeśli udaje im się przejść kontrolę to wtedy starają się zrobić wszystko żeby ta osoba ich słuchała. Bardzo często wśród dziewczyn tak jest, że jest przyjaciółka, która jej radzi, co ma robić.

Niestety często wynika to z zazdrości i wtedy może taka osoba bardzo, ale to bardzo namieszać, a na pewno tego nie chcemy. Trzeba takie osoby wyłapywać wśród swoich znajomych i izolować. Wtedy będziemy o wiele bardziej bezpieczni niż teraz, a o to nam chodzi.

młoda dziewczyna

Co jeszcze można robić?

Pamiętajmy, że ludzie mogą mieć własne zdanie. O to jest bardzo trudno, bo wiele osób stara się narzucać swoją opinie na dany temat. Nie słuchają wtedy innych argumentów i niczego się nie uczą. Niestety wiele osób można w swoim otoczeniu o takim charakterze wskazać. Lubiane osoby są tam gdzie trzeba i kiedy inni potrzebują ich wsparcia. To nie jest wcale łatwe, bo mamy tyle na głowie, że znalezienie czasu dla innych to spore wyzwanie.

Wiele osób myśli, że lubiani to Ci, którzy na Facebooku mają bardzo dużo znajomych. Czy to prawda? Oczywiście, że nie, bo jeśli potrzebujemy pomocy to nagle się okazuje, że z trzystu znajomych nie mamy żadnego przyjaciela, który będzie w stanie przyjechać i nam doradzić albo pomóc. Takie są realia dzisiejszego świata, że mamy wielu znajomych, ale nie ma, z kim pogadać. Jeśli mamy komuś pomagać to angażujemy się bez reszty. Róbmy tak, że albo za coś się bierzemy na poważnie albo wcale. Jeśli chcemy zyskać przyjaźń i zaufanie to trzeba być punktualnym i trzeba robić to, co mówimy.

Samo obiecywanie to nie wszystko, dlatego trzeba o tym pamiętać. Wiele osób udaje, że są fajne i my dajemy się na to nabierać, ale nie każdy to od razu widzi. Czasami trzeba dużo czasu żeby udało nam się odróżnić te osoby, które coś robią żeby nam się przypodobać od tych, które to robią bezinteresownie.

Jeśli my się staramy, ale druga osoba tego nie czuje i nie widzi to może dać sobie spokój? Warto, zatem zastanowić się poważnie nad tym, dla kogo się staramy. Z biegiem czasu człowiek nabiera doświadczenia i wie, na co stawiać i co robić. Doświadczenie jest tutaj bardzo potrzebne. Można czytać różne porady, ale nie wszystko działa i nie na wszystkich.

przyjaciółki

Bycie lubianym

Na pewno nie warto robić czegoś wbrew sobie. Wiele młodych osób schodzi na złą drogą, dlatego że zamiast skupić się na sobie próbują pokazać innym, że mogą być lubiani. To, dlatego dokonują głupich wybryków, które rzutują później na ich przyszłość, a przecież nie o to nam chodzi. Trochę trudno to zrozumieć, kiedy jest się młodym, a tym bardziej trudno będzie zrozumieć porad rodziców.

Dopiero z biegiem lat będziemy wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Trzeba sobie jakoś radzić w życiu, a jeśli jesteśmy lubiani to jest nam łatwiej. Chodzi nie tylko o codzienne sprawy ze znajomymi, ale również to coś w nas będą wykorzystamy w urzędach i w innych miejscach gdzie jest coś do załatwienia. Jeśli mocno będziemy się starać to wreszcie uda nam się osiągnąć swój wyznaczony cel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here