Przechodząc na dietę najczęściej robimy to mając już wyznaczony cel. Chcemy schudnąć 5 kg, 10 kg lub wiele więcej. Ponadto, zależy nam na czasie. Wtedy zadajemy sobie pytanie – jak najszybciej schudnąć? Odpowiedź oczywiście nie jest prosta. Powiedzmy, że w miesiąc może się wydarzyć bardzo dużo, możemy znacznie schudnąć, ale z jakim efektem? Czy nie nadwerężymy wtedy swojego zdrowia? Ile bezpiecznie możemy schudnąć w ciągu miesiąca?

Jak chudnąć skutecznie i bezpiecznie?

Światowa Organizacja Zdrowia określiła, że bezpieczna norma chudnięcia to 0,5 – 1 kg w ciągu tygodnia. Z tego wynika, że w ciągu całego miesiąca możemy schudnąć od 2 do 4 kg. Czy to dużo? Zależy, z jakiej strony popatrzymy na te liczby. Dla jednych to dużo, wynik zachwycający, dla większości, niestety, jest to bardzo rozczarowujące. Jednak, bez względu na to, czy nam się taka norma podoba, czy nie, musimy pamiętać, że to wszystko w trosce o nasz organizm. Szybszy spadek masy ciała wiąże się z wieloma konsekwencjami.

Najlepszym sposobem na chudnięcie jest zdrowa, doskonale zbilansowana dieta, zawierająca wszystkie potrzebne naszemu organizmowi substancje odżywcze. Nie może w niej zabraknąć białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin oraz minerałów. Istotne jest, by dieta była dopasowana kalorycznością do naszego trybu życia. Kiedy chcemy schudnąć, musimy dostarczać organizmowi trochę mniej kalorii, niż potrzebuje do codziennego działania.

Bardzo komfortowym wyborem, który nie wymaga od nas wychodzenia z domu oraz gotowania, jest zamówienie diety pudełkowej z dowozem. Możemy to zrobić za pomocą porównywarki cateringów dietly.pl, w której poznamy wszystkie firmy cateringowe dostępne w naszej okolicy np. catering dietetyczny Lublin. Prócz dokładnych ofert i cenników, zapoznamy się również z opiniami klientów korzystających z cateringu dietetycznego danej firmy.

Jak utrzymać tempo prawidłowego chudnięcia?

Jak utrzymać tempo prawidłowego chudnięcia

Główną zasadą, którą musimy stosować, jest nieprzekraczanie dolnej granicy przyjmowanych dziennie kalorii, czyli 1000 kcal. Według specjalistów to absolutne minimum wynosi 1200 kcal. Podczas uprawiania sportu to minimum się zwiększa, gdyż nasz organizm podejmuje dodatkowy wysiłek. Wtedy musimy mu dostarczać 1400 – 1500 kcal dziennie. Dobrze zbilansowana dieta, która nie przekracza powyższych granic pozwoli na bezpieczne chudnięcie. Efekty może nie będą widoczne od razu, ale będziemy mieć pewność, że nasz organizm będzie cieszył się dobrym zdrowiem.

Konsekwencje drastycznego odchudzania

Zbyt szybkie chudnięcie może nas doprowadzić do znienawidzonego efektu jojo. Czym jest ten efekt? Wahaniami masy ciała, które mają miejsce podczas odchudzania oraz po jego zakończeniu. Efekt jojo charakteryzuje się szybki chudnięciem oraz równie szybkim tyciem.

Kolejną konsekwencją jest rozregulowanie metabolizmu i znaczne osłabienie organizmu. Zbyt drastyczne chudnięcie może nas doprowadzić do znacznych niedoborów witamin i minerałów. Stąd blisko do anemii, zaburzeń układu pokarmowego, obniżenia poziomu koncentracji, wypadania włosów, łamania paznokci, a nawet depresji.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here