Konstrukcja stalowa nawet najlepszej klasy, jeśli nie będzie dobrze zabezpieczona to zacznie rdzewieć. Jeśli nic z tym nie zrobimy to sytuacja będzie się pogarszała, co nie oznacza nic dobrego. W przypadku masztów, słupów czy konstrukcji hal stanie się to bardzo niebezpieczne, dlatego nie można sobie na to pozwolić. Wykonywanie wszystkich potrzebny prac antykorozyjnych wcale nie jest takie proste. Wiedza, doświadczenie i zastosowanie odpowiednich maszyn przyniesie sukces. Warto w takiej sytuacji współpracować w z firmą znającą się na rzeczy. Zaufanie w tej pracy ma znaczenie, ponieważ jakości wykonywanych usług nie możemy sami sprawdzić. Nie wchodzimy wysoko na konstrukcje tylko wierzymy, że taka firma wszystko wykonała dokładnie tak jak trzeba.

Malowanie natryskowe konstrukcji stalowej

Mało, kto bawi się dzisiaj w korzystanie z pędzla żeby malować konstrukcje. Zeszłoby się przy tym za długo, a niestety dokładność wykonania takiej konstrukcji wcale nie jest wysoka. Wiele elementów i zakamarków by się ominęło, a tego nie chcemy. W takiej sytuacji metoda natryskowa wydaje się być najlepszym ze wszystkich stosowanych rozwiązań. Malowanie to nie tylko zabezpieczenie konstrukcji, ale również polepszenie jej estetyki. Ma to znaczenie, jeśli jest to konstrukcja stalowa, która znajduje się na zewnątrz. Mogą to by słupy wysokiego napięcia czy maszty telefonii i telewizji. Wtedy estetyka jest bardzo ważna i firma oferująca takie usługi powinna o to zadbać.

Jak wygląda przygotowanie konstrukcji do malowania?

Jeśli na konstrukcji jest bardzo dużo rdzy i brudu to w pierwszym etapie trzeba będzie się tego pozbyć. Konstrukcja musi być bardzo dokładnie oczyszczona. Usuwane są również wszystkie ślady organiczne, dlatego trzeba robić to z bardzo dużą dokładnością.  Następnie przystępuje się do malowania podkładem. To bardzo ważne, żeby podkład znalazł się wszędzie gdzie jest potrzebny. Żadne miejsce nie powinno być ominięte. Po wyschnięciu podkładu można przystąpić do wykonywania właściwej warstwy natryskowej. Robi się to na całej powierzchni, bo tylko wtedy skuteczność takiego zabezpieczenia jest stu procentowa.  Wykorzystanie metody natryskowej oszczędza bardzo dużo czasu i pieniędzy. Można zrobić to o wiele dokładniej niż jakąkolwiek inną metodą, dlatego specjaliści właśnie to stosują, bo wiedzą, że jest to najbezpieczniejsza ze wszystkich metod, jakie są do wyboru.

Ile kosztuje powłoka antykorozyjna?

Na cenę wpływ ma wiele czynników. Na pewno wielkość konstrukcji, jaka ma być malowana ma znaczenie. Rodzaj prac, jakie mają być wykonane wpływają na cenę. Może to być tylko samo malowanie, ale może być również przygotowanie konstrukcji. Kolorystyka zabezpieczenia antykorozyjnego również wpływa na cenę. Z palety RAL można wybrać sobie wiele różnych kolorów, dlatego warto porównać sobie ich ceny. Firma cenę ustala również na podstawie tego, jaki obiekt ma być zabezpieczany. Istotne będzie to jak jest z dostępem do niego, ile trzeba wykonać pracy? To, dlatego wszystkie ceny analizowane są indywidualnie, bo nie da się tego od tak określić bez badania miejsca, jakie ma być zabezpieczone przez korozją. Wycenę możemy otrzymać kontaktując się z firmą, która wszystko bardzo dokładnie sprawdzi i wyliczy.

Profesjonalne zabezpieczenie konstrukcji stalowych

Najbardziej istotna jest, jakość wykonania tego zadania. Wybiera się do tego firmę oferujące najlepsze usługi. Cena, mimo że jest ważna to w tym przypadku nie jest najważniejsza. Chodzi o to żeby powłoka była wykonana bardzo dobrze i żeby nie trzeba było do tego wracać. Idealne zabezpieczenie to spokój i bezpieczeństwo na lata, a nam właśnie na tym zależy. Wiele się słyszy o różnych wypadkach przy stalowych konstrukcjach. Niestety ktoś nie zadbał tam o antykorozyjne zabezpieczenie i efekt jest, jaki jest.  Zlecając wykonanie prac firmie z doświadczeniem wiemy, że staną na wysokości zadania. Na swojej prace powinni dawać gwarancje. Wtedy wiemy, że można im powierzyć zabezpieczenie konstrukcji stalowych i będziemy z tego bardzo zadowoleni.
Artykuł powstał przy współpracy firmy Frykar https://www.frykar.pl/oferta/antykorozja-stali.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here