Chociaż wielu osobom meblościanka kojarzy się z masywnym kompleksem meblowym rodem z PRL-u, to obecnie tego typu zestawy są nadal bardzo popularne. Produkowane są w sposób nowoczesny i w różnych wersjach, by dopasować cały komplet do aranżacji w mieszkaniu. Można znaleźć zarówno modele składające się z kilku szafek i półek, jak i projekty minimalistyczne. Meblościanki można dobierać do wnętrza zarówno pod względem jej stylistyki, jak dostępności przestrzennej.

Meblościanki do dużego, przestronnego salonu

Kiedy urządzany jest duży salon, na przykład w domu jednorodzinnym, możliwości aranżacyjne są często nieograniczone. W takich przestrzeniach można umieścić nawet meblościankę ciągnącą się wzdłuż szerokiej całej ściany, o różnych elementach. Bardzo nowocześnie wygląda na przykład niska, długa komoda z szafkami i szufladami, nad którą wisi sporych rozmiarów telewizor. Górną część meblościanki https://www.amdk.pl/mebloscianki w takim zestawie stanowią najczęściej długie półki umocowane na różnych wysokościach lub w jednej linii – zależnie od upodobań.

Kiedy salon jest ogromny, można też wybrać meblościankę w komplecie z szafą, komodami, półkami i kredensem. Może to być zestaw stojący w bliskiej odległości od siebie lub stykający się ściankami i tworzący wizualnie jednolity mebel. Tego rodzaju meblościanki mogą pomieścić zarówno ubrania, jak i ważne dokumenty czy różne drobiazgi codziennego użytku. Kiedy miejsca jest bardzo dużo, większe szafy mogą stać nawet po dwóch stronach zestawu.

Jakie meblościanki wybrać do małego salonu?

W mniejszych salonach urządzanie musi odbywać się w sposób bardziej przemyślany. Meble powinny nie zagracać przestrzeni i jednocześnie pomieścić jak najwięcej przedmiotów. W takim przypadku można wybrać meblościankę w zestawie z szafą, komodą kredensem i szafkami, które ustawione wzdłuż ściany, zajmą całą jej długość. Niekiedy jednak taki rodzaj mebli może obciążyć wizualnie salon. Wtedy, w miarę możliwości, warto wybrać meblościanki o mniejszej liczbie elementów, na przykład składające się z samej komody pod telewizor, półki nad urządzeniem oraz jednego kredensu czy wąskiej szafki.

Jeżeli natomiast salon jest mały, ale wiele przedmiotów można schować w innym pomieszczeniu, to można do salonu dobrać meblościanki bardzo minimalistyczne, składające się przykładowo z małej szafki pod TV i dwóch krótkich półek, albo niewielkiego przeszklonego kredensu.

Oryginalne meblościanki ozdobą każdego salonu

Meblościanki, poza funkcją użytkową, mogą być też unikalną dekoracją w większym lub mniejszym salonie. W tym celu można sięgnąć po wersje o bardzo nowoczesnym, nawet futurystycznym wzornictwie. Bardzo dobrze się prezentują niewielkie zestawy, które w całości zawieszone są na ścianie. Takie komplety nadają też optycznej lekkości małym pomieszczeniem. Przestrzeń w dodatku można wizualnie powiększyć, wybierając meble z białymi frontami.

Dostępne w sklepach meblościanki występują też w innych unikalnych wersjach, wzbogacających aranżację wnętrz. Można na przykład sięgnąć po komplety:

  • z dużą liczbą przeszkleń,
  • podświetlane diodami LED,
  • o nietypowym designie, jak na przykład asymetryczne półki,
  • z frontami na wysoki połysk,
  • ze szklanymi półkami,
  • z frontami o zdobionej fakturze,
  • w formie prostych szafek, zawieszonych wokół telewizora na kształt prostokąta.

Bardzo interesująco też prezentują się meblościanki składające się w całości z kilku półek czy szkieletu regału. W takim wydaniu będą doskonale pasować do salonów w stylu industrialnym (wersje czarne lub metalowe) albo do salonu w stylu skandynawskim (wersje drewniane lub białe).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here