Laser frakcyjny CO2 to jedno z najnowocześniejszych narzędzi stosowanych obecnie w dermatologii. Jako metoda mało inwazyjna i bezpieczna jest stosowany w leczeniu wielu dolegliwości dermatologicznych, od zaskórników czy przebarwień, przez rozstępy, po rozległe blizny pooperacyjne. Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2?

Kiedy stosowana jest laser frakcyjny CO2?

Dermatologia coraz chętniej wykorzystuje laser frakcyjny CO2 do leczenia schorzeń skóry. Ta metoda terapeutyczna przynosi doskonałe efekty w leczeniu wielu dolegliwości, od tych mniej poważnych, jak zaskórniki, po te zaawansowane, jak zmiany naczyniowe czy blizny różnego pochodzenia.
Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest polecana przy zmarszczkach, osłabieniu skóry lub jej przesuszeniu, różnego typu przebarwieniach. Przynosi świetne efekty w leczeniu rozstępów, uszkodzeń słonecznych i zwiotczeniu skóry. Stosuje się ją także w stymulacji skóry przy płytkich zmianach naczyniowych oraz bliznach.

Jak wygląda terapia laserem frakcyjnym?

Zabieg laserowy wymaga odpowiedniego przygotowania, o którym pacjent zostaje z wyprzedzeniem poinformowany. Przez jakiś czas musi powstrzymać się od opalania oraz stosowania niektórych kosmetyków.
Sam zabieg jest krótki i nie powoduje bólu, choć może być odczuwalny jako delikatne mrowienie. W trakcie jego trwania laser frakcyjny CO2 zostaje nakierowany na leczoną partię skóry. Jego światło wnika w głąb skóry, stymulując odnowę komórek. Trzeba pamiętać, że efekt leczenia laserem frakcyjnym nie jest widoczny od razu. Pierwsze zmiany pojawiają się po kilku dniach, a największa poprawa widoczna jest po około 2-3 tygodni. Początkowo skóra jest zaczerwieniona i nieco opuchnięta po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego?

Terapia laserowa jest bardzo bezpieczna i może zostać przeprowadzona u większości pacjentów. Zaleca się ją w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, od trądziku, przez rozstępy, po poważniejsze problemy natury dermatologicznej, takie jak blizny czy poparzenia słoneczne.
Przed zabiegiem laserem frakcyjnym CO2 pacjent musi przejść kwalifikację, w czasie której zostaje przeprowadzony wywiad i skontrolowany stan zdrowia. Trwałymi przeciwwskazaniami do terapii laserowej są przewlekłe choroby, choroby autoimmunologiczne, aktywny nowotwór. Czasowym przeciwwskazaniem do leczenia laserem jest ciąża oraz okres laktacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here