Obecnie coraz większą popularnością cieszy się projektowanie jadalni jako części salonu lub kuchni. Najczęściej to właśnie jadalnia znajduje się na ich styku. Oznacza to, że odchodzi się od klasycznego modelu oddzielania jadalni jako osobnego pomieszczenia. Takie rozwiązanie wpisuje się w przyjazną tendencję do usuwania podziałów w przestrzeni mieszkania czy domu, wymusza jednak dobór mebli w stylu, który pasowałby do każdego z pomieszczeń. Krzesło do jadalni nawet tej otwartej zawsze da się jednak pomysłowo zaaranżować, nawet jeśli postawimy na różnorodność stylów.

Stonowane zestawienia

Eleganckie wnętrze możesz stworzyć poprzez połączenie ze sobą mebli i dodatków na zasadzie podobieństw oraz kontrastów, poszukując wspólnych mianowników. W przypadku, kiedy jesteś zwolennikiem ciemnych mebli i dodatków, prawdopodobnie lubisz szyk połączony z nowoczesnością. Ciemne meble sprawiają często wrażenie masywnych, dlatego doskonale sprawdzą się w połączeniu z jaśniejszymi odcieniami. Zestawienie tego rodzaju to jasny stół i ciemniejsze krzesła, bądź odwrotnie – drewniany masywny stół i proste, białe siedziska.

Kolorowe krzesła do jadalni

Białe kuchnie zapanowały na dobre w naszych mieszkaniach: i tych w stylu nowoczesnym, i w stylu skandynawskim. Łącząc białą kuchnię z jadalnią warto jest wprowadzić nieco różnorodności. Dlatego też kolorowe krzesła doskonale sprawdzą się na tle stonowanej jadalni. Stawiając przy tym na duży, gładki stół, możemy mieć pewność, że aranżacja będzie się prezentować bardzo ciekawie. Aby zadbać o ład przestrzenny, warto tak dobierać krzesła, by łączył je jakiś element wspólny – detal dekoracyjny, kolor czy materiał.

Różnorodność stylistyczna

Przemieszanie nowoczesnych mebli z antykami do doskonały pretekst do zaprezentowania swojego własnego stylu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kompozycja krzeseł do jadalni oraz wystrój samego pomieszczenia stają się unikalne. To idealny wybór do wnętrz stylizowanych na boho czy retro. Na ogół większe szanse powodzenia daje wybranie mebli z oferty jednego producenta, który też często ma ustandaryzowane wysokości siedzisk. Postaw na styl eklektyczny i ciesz się różnorodnością!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here