Kariera w modelingu, jest tym, o czym marzy wiele dziewcząt. Nie zawsze jednak, kiedy uda się im już osiągnąć ten cel, są one zadowolone z takiego obrotu spraw. Wiele bowiem zależy od tego, czy rzeczywiście wyobrażenie o tym, jak zostać modelką a później i o tym, jak dokładnie przebiega kariera modelki, jest spójne z tym, co faktycznie ma miejsce. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie temu, jakie kryteria należy spełnić, aby zostać modelką. Od czego powinno się zaczynać oraz na co zwrócić największą uwagę.

Przede wszystkim – predyspozycje

Kiedyś, funkcjonowało przekonanie, że modelką może zostać jedynie kobieta wysoka i szczupła, a najlepiej – chuda. Rzeczywiście, przez bardzo długi czas, taki wzorzec modelki funkcjonował w naszym (i nie tylko naszym) społeczeństwie. Dlatego też wiele dziewcząt, które marzyły o karierze modelki, przechodziło na drakońskie diety i starało się w ten sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Część z nich, rzeczywiście odniosła niebywały sukces.

Jednakże jest też i taka część, która diety i głodówki, mające na celu wyrzeźbienie ich sylwetki, przypłaciła zdrowiem. Prawdą bowiem jest, że niezależnie od tego, jaką mamy motywację, aby zostać modelką, żadna dieta czy jakikolwiek inny sposób na odchudzanie, nie powinny godzić w nasze zdrowie. Niestety, bardzo wiele dziewczyn zapomina o tym aspekcie. Żeby zostać modelką, owszem, potrzebne są pewne predyspozycje fizyczne.

Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy za wszelką cenę je sobie stworzyć. Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, jak również dużo aktywności fizycznej, to najlepsza recepta na wyrzeźbienie sobie właściwej figury, która pozwoli nam na rozpoczęcie kariery w modelingu. To jednak nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać, kiedy rozważamy zostanie modelką.

młoda modelka

Nauka chodzenia, nauka poruszania się na wybiegu

Szczupła sylwetka, jak również odpowiedni wzrost, nie sprawią, że staniemy się jednymi z najbardziej popularnych i najlepiej zarabiających modelek na świecie. To zaledwie początek naszej drogi. Musimy wiedzieć, że jeśli zależy nam na podjęciu pracy, jako profesjonalna modelka, czeka nas jeszcze nauka chodzenia oraz poruszania się na wybiegu. Część dziewczyn, które marzą o takiej karierze, po prostu ma do tego talent. Część jednak musi się wszystkiego nauczyć od podstaw, najlepiej pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z branży.

To długie godziny pracy, jak również wiele wyrzeczeń. Nikt nigdzie nie powiedział, że praca na wybiegu jest lekka prosta i przyjemna. Wymaga ona niemałego poświęcenia, jak również konsekwencji w działaniu. nie jest też tak, że pracuje się tylko i wyłącznie na wybiegu. Wiele dziewczyn, poza ćwiczeniami pod okiem profesjonalistów, ćwiczy także w domu. Efekty takich ćwiczeń, jeśli tylko są one wykonywane we właściwy sposób, są naprawdę oszałamiające.

Początki kariery modelki

Zanim rzeczywiście zaczniemy zarabiać na modelingu, zanim rzeczywiście nasza kariera nabierze przysłowiowego tempa, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pamiętajmy, że do agencji modelek, przychodzi codziennie całe mnóstwo zgłoszeń. Nierzadko czeka się kilka miesięcy, aby otrzymać pracę przy takiej czy innej kolekcji ubrań. Pamiętajmy też, że modeling to jednak nie tylko ubrania.

Bardzo często też agencje szukają ładnych wizualnie dziewczyn do konkretnych kampanii, np. tych związanych z billboardami czy promocjami w sklepach. Bardzo często, pierwszym szczeblem kariery modelki jest bycie hostessą. To w gruncie rzeczy bardzo dobry start, zwłaszcza, jeśli jesteśmy hostessą na evencie, na którym mogą być obecne osoby z branży modelingu. To może być dla nas szansa na wybicie się.

modelka

Czy praca modelki jest łatwa?

Postrzeganie zawodu modelki, także jest bardzo często mylne. Tak naprawdę, to ciężka praca, która nierzadko wymaga bardzo wielu poświęceń i wyrzeczeń. Owszem, jest ona niezwykle intratna, szczególnie, jeśli uda nam się dostać pracę przy promocji kolekcji znanego projektanta, czy też w reklamie marki, będącej niezwykle rozpoznawalną na rynku.

Dobre modelki są w stanie zarobić naprawdę bardzo duże kwoty pieniędzy i z reguły to właśnie pieniądze są motywacją, która determinuje działania mające na celu rozpoczęcie kariery w modelingu.

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze pieniądze są najważniejsze. Jeśli praca jako modelka nie będzie sprawiała nam odpowiedniej satysfakcji, jeśli będziemy czuły, że tylko się męczymy, nie należy męczyć się na siłę. Jasne, spróbować warto, wszak niewiele tracimy, a zyskać możemy cenne doświadczenie. Jeśli jednak nie będziemy się czuły w tym dobrze, nie ma sensu męczyć się tylko i wyłącznie ze względu na pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here