Prawie każdy z nas, niezależnie czy młody, czy trochę starszy, ma dostęp do komputera, korzysta z niego w różnych celach, może być to praca, jak i rozrywka. Ważne jest przy tym, by pamiętać o bezpieczeństwie. Aby być pewnym, że mamy najnowszą wersję systemu i zabezpieczeń, trzeba wiedzieć jak zaktualizować windowsa.

Aktualizacje systemu, nie są do końca przez użytkowników lubiane. System zazwyczaj przeprowadza je, kiedy najmniej tego chcemy. Musimy coś szybko wydrukować, śpieszy nam się do pracy lub szkoły, a naszym oczom ukazuje się aktualizacja systemu. Nie trwa ona w zasadzie nigdy krótko, zawsze trzeba dać naszemu komputerowi od kilku do kilkunastu minut, zanim wszystko przetrawi.

Potem jeszcze tylko ponowne uruchomienie i dopiero wtedy możemy zacząć korzystać z naszego komputera. Zrozumiałą rzeczą jest, że to uciążliwa czynność i nieraz system zmusza nas do włączenia aktualizacji. Z jednej strony nie jest miłe, gdy każe się coś człowiekowi robić, z drugiej zaś taka operacja w przypadku urządzeń elektronicznych, jakimi są komputery, jest bardzo ważna.

Aktualizacja przede wszystkim zwiększa nasze bezpieczeństwo

Do naszego systemu są wprowadzane poprawki, które mają na celu zapobiec dostaniu się naszych danych z komputera w niechciane ręce. Co chwile powstają nowe strony, czy oprogramowania niebezpieczne dla użytkownika buszującego w sieci. Cyberprzestępcy szukają dziur w oprogramowaniu, aby dostać się do naszych komputerów, jak można przypuszczać w dosyć niecnych celach. Dlatego aktualizacja jest właśnie ważnym elementem codziennej pracy z komputerem, nie ma jej co pomijać, kiedy po raz kolejny wyskoczy nam okienko, proszące o zatwierdzenie tej operacji.

komputer z windowsem

Drugą zaletą odświeżania naszego środowiska, w którym pracujemy, jest to, że taka czynność, może pomóc naszemu komputerowi w szybszym działaniu. Po to powstają te aktualizacje, żeby coś polepszyć i zoptymalizować. Nie zawsze do systemu wprowadzone jest wszystko od razu, niektóre rzeczy też z czasem się zmieniają i potrzebują uaktualnienia do bieżących standardów, dlatego co jakiś czas, musimy instalować nowe komponenty, które zalecają twórcy.

Nie tyczy się to tylko systemu, ale wszystkich narzędzi, jakich używamy na komputerze, na przykład takich jak nasze przeglądarki, do nich też co jakiś czas wychodzą nowe usprawnienia, między innymi właśnie po to, by ustrzec się przez przestępcami, którzy coś z naszego komputera poprzez przeglądarkę chcą wykraść.
Jeżeli już wiemy, co wprowadzają do naszego życia i komputera aktualizację i jakie one mają dokładnie zadanie , należy dowiedzieć się jak zaktualizować windowsa, żeby mieć zawsze na swoim sprzęcie najnowocześniejsze rozwiązania systemowe.

W zasadzie w każdej wersji systemu odbywa się to podobnie. Albo dostajemy powiadomienie, że taka aktualizacja jest dostępna i wtedy tylko wystarczy ją zatwierdzić, albo możemy to zrobić ręcznie, gdy takiej notyfikacji nie otrzymamy.
Aby to zrobić na własną rękę, musimy udać się do menu „start”, tam wyszukujemy naszego panelu sterowania. W panelu trzeba przejść do sekcji „System i zabezpieczenia”. W sekcji tej możemy właśnie znaleźć opcję włączania i wyłączania przypomnień o aktualizacjach.

Odnajdujemy opcję, która pozwoli nam pobrać najnowsze aktualizację

Warto również, w tym okienku wybrać sobie najlepszą dla nas godzinę, w której takie aktualizacje miały by się odbywać, oraz zaznaczyć, by sprawdzanie, czy są nowe, miało miejsce każdego dnia. Wybieramy sobie godzinę taką, w której komputer jest nam najmniej do pracy czy do rozrywki potrzebny i w zasadzie problem z głowy. Jeżeli mamy szybkie łącze internetowe, nawet nie zauważymy, kiedy ten proces się odbywa. A przynajmniej mamy pewność, że jesteśmy bardziej bezpieczni i nasze narzędzie pracy nie wyrządzi nam żadnych szkód.

windwos

Warto zaglądać co jakiś czas do tych opcji systemowych, czy aby na pewno się przez przypadek nic się nie przestawiło, czy nie chcący nie wyłączyliśmy tego. Jeżeli będzie nas zawsze witał zielony kolor powiadomień, znaczy to, że wszystko na naszym komputerze jest aktualne i spokojnie możemy pracowań, nie martwiąc się o bezpieczeństwo naszych danych. Dobrym nawykiem jest też sprawdzanie w innych naszych aplikacjach co jakiś czas, czy są to najnowsze wersję.

Wiemy już jak zaktualizować windowsa, jak widać, nie jest to ani trudne, ani tak bardzo uciążliwe. Co więcej, możemy ustawić to tak, by komputer sam za nas to robił, w najbardziej dogodnym czasie. Nie zajmie nam to nawet 15 minut, a może uchronić nas od naprawdę wielu problemów i znacząco przyspieszyć działanie naszego systemu, jak i programów, które mamy zainstalowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here