Zawód adwokata kojarzony jest przede wszystkim z prestiżem, niesamowitymi sztuczkami sądowymi, a także ludźmi sukcesu. Może się wydawać, że przepisy są bezduszne, adwokat może wyciągnąć nas traktatów. Jeżeli interesuje nas w prawo, a także czujemy, że moglibyśmy odnaleźć się w tego typu zawodzie, być może warto spróbować swoich sił jako adwokat? Być może jest to zawód stworzony właśnie dla Ciebie! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/adwokat-i-droga-do-kariery-jak-zostac-adwokatem/

Studia prawnicze – adwokat i kierunek studiów

Pierwszym niezbędnym krokiem jest ukończenie studiów prawniczych. Te zazwyczaj trwają 5 lat, Ale po takim czasie nie możemy jednak pracować w zawodzie. Czas ten na rzetelnej i wymagającej nauce. Absolwenci przyznają, że najcięższym okresem studiów jest pierwszy rok. Nawał zajęć, egzaminy z prawa rzymskiego jest to zmora, która przeszła do historii. Pozostałe lata będą przygotowały nas stricte do zawodu. W trakcie studiów Poznajemy zasady prawne, jej źródła historyczne, także wybieramy interesującą na specjalizację.

Adwokat może być to osoba od prawa rodzinnego czy handlowego. Po pięciu latach zostajemy dumnym magistrem sprawa. Jest to jednak pierwszy etap, który otwiera nam drogę do zostania prawdziwym adwokatem.

Aplikacja adwokacka – egzamin konkursowy

Po studiach Następnym krokiem i jest zaliczenie aplikacji adwokackiej. Jest to proces kilkuetapowy, który umożliwia nam uzyskanie uprawnień oraz podjęcie praktyki zawodowej jako adwokat. Nabór na nią odbywa się rokrocznie we wrześniu. Musimy złożyć wymaganą dokumentację, a przede wszystkim dyplom zdobyty na wyższej uczelni studiów prawniczych. Kolejnym krokiem jest egzamin konkursowy. Egzamin jest w formie testu, trwającego 4 godziny i składającego się z 150 pytań. Jeżeli ukończyliśmy jakiś drugi prawniczy kierunek, posiadamy dyplom z wyróżnieniem lub certyfikowaną znajomość języka obcego, to otrzymujemy dodatkowe punkty.

Egzamin zawodowy na adwokata

Każdy ukończony rok aplikacji adwokackiej musi być zakończony kolokwium. Całość kończy się egzaminem zawodowym, który składa się z 100 pytań oraz czterech zadań do wykonania łączy on w sobie prawo karne, cywilne, administracyjne i gospodarcze. Musimy zostać poproszony o sporządzeniu aktu oskarżenia czy też przygotowanie umowy. Kiedy już zaliczymy do następny egzamin, możemy składać mało wniosek o wpisanie nas do listy adwokatów oraz rozpoczynać swoją karierę zawodową i podbijać świat jako adwokat. 

Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/ile-jest-w-stanie-zrobic-betoniarz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here