Praca sprzątaczki jest bardzo często niedoceniana w społeczeństwie. Bywa ona jednak bardzo wymagająca, a osoba zatrudniona na takim stanowisku nie zajmuje się jedynie ścieranie kurzy. Dzisiaj dowiesz się, co należy do codziennych obowiązków sprzątaczki, a także jakie warunki pracy posiada osoby na takim stanowisku. Sprzątaczki są osobami bardzo pracowitymi i potrzebnymi. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/sprzataczka-pomoc-sprzatajaca-i-warunki-pracy-w-zawodzie-sprzataczki/

Codzienne obowiązki zawodowe sprzątaczki

Obowiązki Pani sprzątającej w dużej mierze zależą od tego, w jakim miejscu jest zatrudniona. Myśląc o pracy sprzątaczki z pewnością wyobrażamy sobie biuro czy urząd, w których po godzinach pracuję osoba doprowadzające to miejsce do ładu, aby następnego dnia mieć tam warunki do pracy. Okazuje się, że w istocie tak właśnie jest. Sprzątaczka pracuje 8 godzin, lecz jej praca odbywa się zazwyczaj po południu lub wieczorem. Kiedy pozostali pracownicy kończą swój dzień, sprzątaczka doprowadza do tego, aby wszystko na drugi dzień wyglądały tak jak trzeba. Zajmuje się ona ścieraniem kurzy, odkurzaniem, myciem naczyń, podlewaniem kwiatów i wymienianiem zużytych przedmiotów na nowe.

Jakie warunki pracy posiada sprzątaczka?

Sprzątaczka oprócz styczności ze wszystkimi wyżej wymienionymi zadaniami ma kontakt ze substancjami chemicznymi. Będą to między innymi preparaty do mycia okien, pastowania podłóg, ścierania kurzy czy mycia naczyń. W swojej codziennej pracy sprzątaczka będzie miała do czynienia z nieczystościami w koszach na śmieci czy w zlewie. Dlatego tak ważnym elementem w tej pracy jest stosowanie odzieży ochronnej i rękawiczek. Taka praca jest bardzo wymagająca oraz wymaga wysiłku fizycznego. Do tego przebywanie w niewygodnych pozycjach takich jak stanie, schylanie się, a nawet kucanie doprowadzają nasz organizm do obciążenia. Układ oddechowy jest nadwyrężony od chemikaliów, a układ ruchu od ciągłych niewygodnych pozycji.

Zobacz też: http://www.salesmachines.pl/jak-wyglada-praca-lakiernika/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here