Zakupy produktów kosmetycznych, należą chyba do jednych z najbardziej lubianych przez kobiety. Większość pań jednak, dobiera kosmetyki kierując się przy tym wyłącznie ich odcieniem. Aby jednak makijaż dobrze się prezentował i długo utrzymywał na twarzy, każdy produkt powinien zostać dobrany do rodzaju cery i jej potrzeb. Czym się kierować wybierając kosmetyki do makijażu? Oto kilka porad.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kosmetyki-2/

Najważniejsze produkty w kosmetyczce każdej kobiety

W kosmetyczce każdej kobiety, powinny zawsze znajdować się najpotrzebniejsze produkty do makijażu. Zaliczyć do nich należy bazę pod makijaż, której zadaniem jest przedłużenie trwałości make-upu. Wynika to z faktu, że baza ogranicza kontakt skóry z podkładem. Wyróżnić należy takie bazy jak: olejowe, silikonowe, żelowe, glicyrenowe, zastygające oraz te z krzemionką.

Kolejnym niezbędnym produktem jest podkład, który należy bardzo dokładnie dobrać do typu cery. Jeżeli ma się suchą skórę, to najlepszy będzie podkład nawilżający. W przypadku cery tłustej, sprawdzą się podkłady beztłuszczowe itd. Istotne jest również dobranie podkładu do koloru skóry – zadaniem podkładu jest „wtopienie” się w nią.

Nie można zapomnieć także o pudrze, który utrwala podkład. Niektóre kobiety stosują go także do rozjaśnienia lub zmatowienia skóry. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele różnych typów pudru (np. transparentne, w kulkach, sypkie, mineralne i wiele innych), tak aby każda kobieta mogła dopasować ten produkt do swoich potrzeb.

Jak rozpoznać swój typ cery?

Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto przyjrzeć się swojej cerze. Rozróżnia się kilka podstawowych jej typów: normalną, suchą, tłustą, mieszaną i wrażliwą. Istnieją także różnorodne mieszanki ich cech z innymi.

Aby rozpoznać własny typ cery, należy obserwować swoją skórę jak zachowuje się po zastosowaniu z niektórymi produktami, jak i zobaczyć jej reakcje na warunki atmosferyczne i wiele innych.

Cera mieszana, ma cechy zarówno skóry suchej, jak i tłustej. Cera wrażliwa, reaguje nawet na niewielkie czynniki np. chemiczne. Ma zdolności do zaczerwienień oraz swędzenie. Cera tłusta natomiast, produkuje nadmierne ilości sebum. Charakteryzuje się połyskiem i świeceniem oraz widocznie rozszerzonymi porami. Ma również skłonności do występowania trądziku. Cera sucha jest jasna, matowa, brakuje jej połysku. Bardzo szybko łuszczy się i starzeje. Ostatni typ, czyli cera normalna jest gładka, miękka, charakteryzuje się brakiem zmarszczek i niedoskonałości.

Przeczytaj też: http://www.pustelnica.pl/czy-warto-farbowac-wlosy-henna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here