Kupując samochód od kogoś przerejestrowujemy go na siebie. Co za tym idzie musimy zmienić tablice rejestracyjne oraz musimy usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby auta. Jak się okazuje skuteczne odklejenie takiej naklejki wcale nie jest takie proste i łatwe.

Zapewne zastanawiasz się teraz jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby samochodu, który niedawno kupiłeś. Bardzo popularnym i skutecznym sposobem jest użycie suszarki do włosów. Za pomocą suszarki musisz ogrzewać naklejkę i jej okolice. Po jakimś czasie takiego ogrzewania, a zarazem suszenia naklejki należy podważyć ją jakimś ostrym narzędziem, najlepiej żyletką, a można nawet spróbować paznokciem. Zdecydowanym ruchem trzeba oderwać taką naklejkę.

Po odpowiednim wysuszeniu naklejka powinna zejść. Zastanawiasz się pewnie teraz jak odkleić naklejkę rejestracyjną, a dokładnie jej pozostałości, czyli klej i skrawki naklejki. Powinieneś użyć do tego szmatki i zmywacza do paznokci. Nawilżona szmatka powinna zetrzeć pozostały brud po naklejce, a zarazem umyć szybę. Jeżeli zmywacz będzie za słaby, to możesz użyć do tego rozpuszczalnika.

Jeżeli nie chcesz używać suszarki, ale nie wiesz jak odkleić naklejkę rejestracyjną w inny sposób, to powinieneś spróbować podgrzać ją zapalniczką. Pamiętaj jednak, aby jej nie podpalić, aby w następstwie nie doszło do tragedii. Tak ogrzaną naklejkę z numerem rejestracyjnym auta powinieneś starać się zeskrobać żyletką albo innym ostrym przyrządem. Następnie pozostałości naklejki powinieneś zmyć szmatką z rozpuszczalnikiem tak jak było, to mówione w poprzednim sposobie.

Jeżeli nie wiesz jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby auta, to powinieneś spróbować ją zdrapać. Możesz użyć do tego paznokci albo jakiegoś ostrego przyrządu, który zarazem nie porysuje Ci szyby. Pamiętaj, że taka naklejka będzie bardzo przywierać, dlatego najlepiej robić to w jakieś słoneczne dni kiedy naklejka wysuszy się pod wpływem słońca i wysokiej temperatury.

auto

Rozmyślając jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu, który niedawno kupiłeś powinieneś pomyśleć o kupnie specjalnego płynu. Od jakiegoś czasu w Polsce dostępne są specjalne płyny do zmywania naklejek z szyb oraz z lakieru samochodów. Taki płyn jest na bazie oleju rafinowanego. Taki olej jest bardzo przydatny dla osób, które kupiły samochody wyklejone całe naklejkami reklamowymi poprzedniego właściciela. Ten płyn jest również skuteczny do zmywania naklejek z numerem rejestracyjnym auta.

Rozważając jak odkleić naklejkę rejestracyjną z samochodu powinieneś pomyśleć o następującym sposobie. Na naklejkę, czyli zewnętrzną stronę szyby kładziesz szmatkę albo gąbkę z bardzo gorącą wodą. Natomiast od środka próbujesz nagrzać w jakiś sposób wewnętrzną stronę szyby. Tym sposobem naklejka powinna w całości zejść z szyby. Natomiast zostanie sam klej, który możesz usunąć jakimś nieszkodliwym detergentem albo nawilżoną szmatką płynem na bazie alkoholu.

Jeżeli nie wiesz jak odkleić naklejkę rejestracyjną, to możesz spróbować tego dokonać ręcznie i na sucho. Możesz spróbować zedrzeć taką nalepkę żyletką, skrobaczką do lodu albo innymi ostrymi przyrządami. Jednak, jeżeli to nie pomoże, to powinieneś spróbować użyć wszelakich płynów czyszczących, olejów oraz łagodnych detergentów. Na pewno któryś z płynów zadziała i osłabi taką naklejkę, którą w końcu uda Ci się zdjąć ręcznie albo za pomocą żyletki.

Jeżeli sądzisz, że nie dasz rady samemu i nie wiesz jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby samochodu, to możesz skorzystać z usług warsztatu samochodowego albo szklarza. W warsztacie samochodowym i w warsztacie szklarskim bardzo szybko usuną taką naklejkę i będziesz mógł się cieszyć czystą szybą, na którą będziesz mógł nakleić nową naklejkę z nowym numerem rejestracyjnym auta.

nowe auto

Zastanawiając się jak odkleić naklejkę rejestracyjną z samochodu warto poszukać informacji w internecie. Na wielu stronach internetowych, forach oraz grupach społecznościowych na facebooku znajdziesz dużo praktycznych porad i metod jak usunąć taką naklejkę. Informacji jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby auta możesz szukać także w serwisie youtube.

Znajdziesz tam wiele filmików, które pokazują jak krok po kroku pozbyć się takiej naklejki z szyby. Pamiętaj, że warto poszukać takich informacji przed usuwaniem naklejki, aby nie porysować sobie szyby podczas nieodpowiedniego usuwania nalepki.
Skoro już wiesz jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu, który niedawno kupiłeś, to będziesz mógł już niebawem nakleić naklejkę z nowym, własnym numerem rejestracyjnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here