Bardzo wiele kobiet chce mieć oryginalną fryzurę. Włosy są bardzo ważnym elementem urody dla każdej kobiety.
Każda z nas ma inną fryzurę oraz inną strukturę włosa i kolor pasm.

Są Panie, niewyobrażające sobie miesiąca bez koloryzacji. Może tak być zwłaszcza w sytuacji, kiedy mają krótkie włosy, bardzo szybko rosnące, wtedy odrost jest wyraźnie widoczny nawet po 3 tygodniach.
Panie, które mają naturalnie ciemny kolor, a farbują włosy na jasne blondy, dobrze znają ten problem.

Żeby włosy dobrze rosły, były zdrowe i mocne, ważne jest ich regularne podcinanie. To zła wiadomość dla Pań, które zapuszczają swoje pukle.
Jednak, wiele osób stwierdza, że dzięki regularnemu obcinaniu, włosy rosną szybciej.

Dobrym choć ryzykownym pomysłem jest samodzielne obcinanie włosów w warunkach domowych. Nie każdy ma wprawę, ale można się tego nauczyć i przy tym zaoszczędzić na wizytach w salonie fryzjerskim, a jak wiemy nie należą one do najtańszych.
Śmiało można spróbować od podcięcia grzywki, jeśli ją masz lub chcesz mieć, można ją zrobić samodzielnie.

Jak obciąć grzywkę?

Wiele z nas ma w tym temacie już jakieś doświadczenia i mniejsze lub większe powodzenie. Mając w domu odpowiednie nożyczki, lustro i bardzo podstawową wiedzę śmiało można powiedzieć, że każdy da sobie z tym radę.
Niektóre z nas mają bardzo gęstą grzywę która swój szczyt ma na czubku głowy, wtedy jest odrobinę trudniej, ale nadal jest to zadanie do wykonania.

grzywka

Po umyciu i wysuszeniu włosów jak zwykle, dokładanie zaczesz grzywkę, jeśli wchodzi Ci na oczy czas na bliski kontakt z nożyczkami. Oddziel górne pasmo i najpierw zetnij to, co pod spodem, potem z pomocą grzebienia, oddziel kolejne pasmo i znowu zetnij. Pamiętaj, że jeśli włosy byłyby jeszcze mokre, pod wpływem wody są cięższe i dłuższe niż suche, dlatego lepiej ścinać lekko wilgotne.

Elegancka, dopasowana do naszego kształtu twarzy fryzura jest wizytówką każdej z nas. Nieestetyczne włosy bardzo rzucają się w oczy i odpychają. Warto odłożyć sobie określoną kwotę i wybrać się do wizażystki, która pomoże nam dopasować fryzurę, pasującą do proporcji twarzy. Zwróci ona uwagę na to, na co nie zwracamy uwagi.

Okazuje się, że grzywka nie pasuje każdej kobiecie. Przyjęło się mówić, że tylko kobiety z wysokim czołem powinny wybierać ten rodzaj uczesania. Do włosów kręconych grzywka raczej nie pasuje, trzeba by ją było codziennie prostować. To rozwiązanie sprawdza się raczej przy prostych pasmach. Dobrze dopasowana to kształtu twarzy grzywka może dodać urody i charakteru. Szczególnie odmłodzi panie, u których na czole pojawiły się pierwsze zmarszczki.

Kobiety i mężczyźni uważają długie włosy za atrybut kobiecości. To jedna z wielu rzeczy, które nas odróżniają. Nie warto jednak wpadać w pułapkę i zapuszczać je bez końca, skutkuje to suchymi i rozdwojonymi końcówkami. Regularne podcinanie połączone z odpowiednią pielęgnacją zapobiegnie takim problemom.

Warto używać naturalnych środków do ochrony i pielęgnacji włosów. Dobrze wpływają na nie maski z miodu, jogurtu czy żółtka jajka. Dobrze jest zadbać o odżywienie organizmu od środka. Spożywanie produktów spożywczych bogatych w witaminy z grupy B, żelazo i cynk pomoże zachować mocne, zdrowe, lśniące włosy. W aptece można kupić tabletki, które zawierają wyciągi ze skrzypu polnego. Takie suplementy wpływają dobrze nie tylko na włosy, ale też na skórę i paznokcie.

Jeśli mamy większy problem i włosy wypadają garściami, a także odczuwamy, że jest ich dużo mniej, warto udać się do specjalisty. Trycholog zbada stan naszej skóry głowy i określi, czego potrzebuje nasz organizm, żeby poprawić stan zdrowia, może się okazać na takiej wizycie, że problem z wypadającymi włosami jest objawem innych groźniejszych chorób. Nie jest dobrze bagatelizować takich sytuacji.

ładne włosy

Jeśli odczuwamy ból cebulek włosowych, trzeba się zastanowić, czym on jest spowodowany. Być może trzeba przestać zbyt mocno upinać włosy i przestać krępować je gumkami.

Istnieje też możliwość zbadania struktury włosa, ponieważ włos jest siedliskiem naszego DNA, można z niego wyczytać, podatność na choroby i schorzenia. Może to być dobra wskazówka w profilaktyce zdrowotnej.

Kiedy włosy zaczynają siwieć, większość kobiet zaczyna je farbować. Jest to dość uciążliwe i większość z nas tego nie lubi, ale wydaje się to być podstawą w dbaniu o swój wygląd zewnętrzny. Istnieją jednak pewne typy urody, którym bardzo ładnie pasują siwe włosy i każda ewentualna zmiana ich koloru sprawia, że dana kobieta wygląda nienaturalnie i sztucznie, jest jakby przerysowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here