Pędzle do makijażu, niezależnie czy zostały zakupione przez internet w okazyjnej cenie, czy za grube pieniądze ekskluzywnej, nie będą spełniać naszych oczekiwać, ani dawać żadnego efektu dla makijażu, jeżeli nie będziemy odpowiednio o nie dbać. W jaki sposób myć pędzle do makijażu? Co ile powinno wykonywać się tą czynność? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-myc-pedzle-do-makijazu/

Co ile myć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu wbrew pozorom powinno się myć bardzo często. Dlaczego?  To dlatego, że gromadzą się na nich nie tylko resztki produktów, takich jak puder czy bronzer, ale także bakterie, które niekorzystnie wpływają później na naszą cerę. Zwłaszcza jeżeli przechowujemy je w  kubku na toaletce lub biurku, w łazience, czy też w kosmetyczce. 

Co ile powinno się więc myć pędzle do makijażu? Na początku musimy je rozróżnić: 

  1. Pędzle do podkładów, beauty blendery/gąbeczki do makijażu, pędzle do konturowania na mokro.
  2. Pędzle do pudrów, bronzerów, rozświetlaczy i innych produktów sypkich.
  • Pędzel, którym nakładamy podkład na twarz musi być myty i dokładnie czyszczony codziennie. Tam samo jest z beauty blenderem czyli zamiennikiem klasycznego pędzla. To samo tyczy się pędzli do konturowania na mokro. Ważne jest to, aby wiedzieć, że pędzle najlepiej jest myć pojedynczo.
  • Pędzle do pudru, bronzera, rozświetlaczy, róży, czyli te do tak zwanych produktów sypkich. Należy jest myć co kilka dni lub co tydzień, w zależności też od tego ile nakładamy nimi produktów.

Jak myć pędzle do makijażu? Płyn + szczoteczka

Do profesjonalnego mycia pędzili dobrze jest użyć nie tylko zwykłego mydła. Możemy wykorzystać do tego płyn i specjalną szczoteczkę stworzoną właśnie do mycia i czyszczenia pędzli. Wykonana jest ona z silikonu, a na swoim spodzie ma specjalną przyssawkę, którą możecie w łatwy sposób przyczepić do naszej umywalki, co będzie sporym ułatwieniem podczas procesu mycia. Pędzel zamoczony w płynie lub w mydle wycieracie o szczoteczkę, która posiada specjalne wypustki, które znacznie ułatwiającą mycie pędzli z pozostałości kosmetyków oraz bakterii.

Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/jak-kupowac-w-lumpeksach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here