Dla niektórych kobiet zajście w ciążę to prawdziwa niespodzianka, ponieważ kompletnie się tego nie spodziewały. Z kolei dla innych kobiet starania o dziecko to prawdziwa gehenna. Jak to jest że niektóre panie zachodzą w ciążę pomimo stosowania antykoncepcji, a inne latami starają się o dziecko, dokładnie prowadząc rzetelne obserwacje własnego organizmu?

W medycynie nie ma łatwych odpowiedzi na trudne pytania. Czasem lekarz ginekolog latami szuka przyczyny, dlaczego para nie może począć dziecka. A odpowiedź nie przychodzi. Czasami wszystkie badania zarówno u kobiety jak i u mężczyzny wychodzą prawidłowo. Wyniki badań są prawidłowe, wszystko wskazuje na to, że para jest zdrowa, a mimo tego nie ma ciąży. Dlaczego?

Jak można zajść w ciążę?

Tak naprawdę można zajść w ciążę praktycznie każdego dnia cyklu. Mężczyzna jest płodny cały czas, kobieta – teoretycznie tylko w niektóre dni cyklu. Jednak historia słyszała już o wielu przypadkach poczęcia dziecka w dniach teoretycznie niepłodnych. Dlatego stosując naturalne metody planowania rodziny należy być przygotowanym na wszystko i nie polegać bezkrytycznie na obserwacjach, nie można bezkrytycznie im ufać. Nie ma również najbardziej skutecznej metody antykoncepcji, ponieważ każda może zawieść.

w ciąży

Prezerwatywa może pęknąć, tabletki antykoncepcyjne źle się wchłonąć. Nawet metoda podwiązania jajowodów nie daje stuprocentowej pewności. Historia słyszała już o wielu przypadkach kiedy po podwiązaniu jajowodów kobieta mimo wszystko zachodziła w ciążę. Nie zawsze była to ciąża pozamaciczna, która sama w sobie jest zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety. Czasami była to ciąża prawidłowa a czasami nawet bliźniacza. Zatem uprawiając seks trzeba być przygotowanym na możliwość poczęcia dziecka.

Czasami zajście w ciążę kosztuje parę wiele nerwów ale też pieniędzy. Czasami lekarze są bezsilni wobec starań i proponują inseminację albo in vitro. A te procedury medyczne wiążą się z wysokimi kosztami finansowymi. Niektórzy starają się o dziecko nawet kilkanaście lat zaczynając w wieku dwudziestu kilku lat a kończąc około czterdziestego roku życia kobiety. Niektóre pary finalnie godzą się ze swoim przeznaczeniem, którym jest bezdzietność. Inne pary z kolei walczą do końca kilka razy podejmując in vitro, a na końcu decydując się na procedurę adopcji.

Nie każda para, która zgłosi się do ośrodka adopcyjnego wyjdzie z niego z dzieckiem

Aby zostać rodzicem adopcyjnym trzeba spełnić szereg skomplikowanych wymagań i przejść szczegółowe badania i testy psychologiczne. To nie każdemu się udaje. Trzeba wykazać właściwe motywacje do adopcji dziecka. Tą motywacją nie może być chęć zaspokojenia swoich rodzicielskich pragnień. Ośrodek adopcyjny zawsze musi kierować się dobrem dziecka. Para, która chce zdrowego niemowlaka może już na samym wstępie zrezygnować.

Takie dzieci zazwyczaj nie trafiają do adopcji. Decydując się na adopcję dziecka trzeba być przygotowanym na to że będzie to dziecko mniej lub bardziej chore. Rodzice biologiczni dzieci adopcyjnych niekoniecznie dbanie o siebie w czasie ciąży i przed poczęciem. Dlatego też takie dzieci mogą mieć problemy związane z faktem, że matka w ciąży zażywała narkotyki albo nadużywała alkoholu. Jak wiadomo jeśli chodzi o alkohol nie ma bezpiecznej dawki dla dziecka ponieważ nawet najmniejsze ilości alkoholu przenikają do łożyska.

Adoptując dziecko trzeba być zatem przygotowanym na to, że dziecko będzie miało różne trudności na przykład w nauce ale również trudności emocjonalne z nawiązaniem więzi z rodzicami adopcyjnym i rówieśnikami. Kiedy walka o biologiczne dziecko kończy się sukcesem dla wielu par jest to wspaniała chwila. Większość ciąż z in vitro rozwiązuje się cesarskim cięciem.

test ciążowy

Niektórzy lekarze twierdzą, że nie chcą dodatkowo stresować matki tym, że poród może pójść nie tak jak matka sobie wymarzyła i mogą nastąpić komplikacje na skutek których matka może stracić tak długo wyczekiwane dziecko. Warto jednak zdecydować się na poród naturalny o ile oczywiście nie ma medycznych przeciwwskazań. Poród naturalny o ile przebiega prawidłowo jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla matki i dla dziecka.

Pojawienie się dziecka – nowego, małego członka rodziny to dla wielu ludzi prawdziwy szok. Niezależnie od tego jak długo para przygotowywała się na przyjście dziecka na świat, jak rzetelnie studiowała wszystkie poradniki na ten temat, które można dostać w księgarniach, zawsze życie przyniesie coś zaskakującego, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Dlatego warto cieszyć się ciążą i przygotowaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here