Większość z nas śni, ale najczęściej śnią się nam takie rzeczy, który nie pamiętamy albo pamiętać nie chcemy. Niektóre osoby śnią nawet po kilkanaście razy w ciągu nocy i są wtedy bardzo niewyspane. Jest możliwość kontrolowania tego, o czym śnimy, dlatego istotne jest to pojąć.

Może wtedy będziemy mogli wpływać na swoje sny i będziemy przez to rano czuć się o wiele lepiej? Na pewno warto takiej metody spróbować, a wtedy przekonamy się jak to wygląda. Byłoby dobrze wiedzieć, że śnimy i jeśli nas goni potwor to nie będziemy przerażeni. Sytuacje w snach zdarzają się bardzo różne od tych przyjemnych po te koszmarne i w jednym i drugim przypadku dobrze by było nad tym panować.

Trening czyni cuda

Bez trenowania nie uda nam się tego zrobić. Niektóre osoby mają taką zdolność, że są w stanie kontrolować to, co im się śni, ale większość z nas musi sobie poradzić poprzez trenowanie, a wtedy będą z tego efekty. Można wyróżnić dwie podstawowe techniki, które dają bardzo dobrze efekty, dlatego trzeba je wszystkie poznać. Te techniki to metody psychologiczne, fizjologiczno-farmakologiczne. Jeśli chodzi o to jak nastawić się do snu, który chcemy to trzeba będzie się położyć z taką myślą i wtedy już pierwszy etap wykonaliśmy. Nie zawsze to działa, ale jeśli będziemy często o czymś takim myśleć to szanse na to, że pojawi się to w naszym śnie są bardzo duże.

Zapamiętanie snu to kolejny krok. Wiele osób śni, ale nie potrafi sobie przypomnieć, o czym? Na chwilę po tym jak wstaniem wszystko pamiętamy, ale idziemy do toalety i już nic w naszej głowie nie zostaje. Później w ciągu dnia zdarza się, że coś robimy i nagle przychodzi nam do głowy scena z naszego snu. Często takie sytuacje się zdarzają. Rozwiązaniem, które może nam się przydać jest zapisywanie tego, co nam się śni zaraz po przebudzeniu.

świadomy sen

Na początku możemy o tym zapominać, ale w pewnym momencie wszystko będzie działało jak automat i wtedy będziemy mogli analizować to, co nam się śni. Im więcej nam się śni w nocy tym więcej zapisów będziemy wykonywać, ale przecież nie będzie to trwało godzinami i można sobie na to pozwolić. Jest jeszcze metoda MILD, która jest dość skomplikowana i wymaga treningów. Trzeba będzie podczas jawy zapamiętywać różne elementy i później odnajdywać ich we śnie.

Inne techniki

Można wykorzystać również technikę WBTB to technika, która polega na przerywaniu snu. Osoba, która śni budzi się po kilku godzinach i po ponad godzinie odpoczynku kładzie się ponownie z intencją świadomego snu. Istnieje również taka technika, która polega na tym, że zaraz po przebudzeniu nie ruszamy się wcale. Nawet oczami nie ruszamy. Wtedy szanse na to, że wrócimy do snu, który został przerwany są większe.

Jest też technika rąk i wtedy trzeba będzie się kilka razy dziennie przed zasinieniem przypatrywać na swoje ręce. Później będziemy te dłonie widzieć w swojej wyobraźni. Jeśli ktoś potrafi medytować to ma łatwiejsze zadanie w osiągnięciu swojego celu, ale większość z nas raczej nie wie, o co w tym chodzi.

Sen jest bardzo ważny

Jeśli zbyt dużo nam się śni to trzeba będzie się udać z tym do lekarza. Wiele osób budzi się w nocy z krzykiem, tym osobom głównie się śnią koszmary. Byłoby dobrze gdyby takie osoby mogły to, co się w snach dzieje kontrolować, a wtedy ich życie byłoby o wiele bardziej komfortowe. Człowiek nie do końca wie, czym są sny, bo przecież zdarzają się takie, które są prorocze. Mają je zwykłe osoby, które są w śnie ostrzegane przed jakimś wydarzeniem. Może gdybyśmy poznali sny nieco bardziej to nasze życie wyglądałoby inaczej?

jak mieć świadomy sen

Może to jest jakaś forma komunikacji z innym światem? Badania są prowadzone, ale wszystko to tylko hipotezy, dlatego nie można się na tym opierać. Ważne jest to żeby kontrolować to, co nam się śni, bo wtedy można przenosić się w takie miejsca, jakie chcemy. Możemy spotykać takie osoby, jakie chcemy. Tego nam na pewno bardzo brakuje i to wszystko możemy mieć. Im więcej będziemy trenować tym szybciej dowiemy się jak mieć świadomy sen i właśnie o to przecież chodzi. Musimy to robić od zaraz i dzięki temu efekty mogą się pojawić szybciej niż myślimy.

Sny przytrafiają nam się bardzo różne i jeśli nie mamy nad tym kontroli to nie jest dobrze. Warto ćwiczyć i stosować wszystkie metody, a wtedy jest szansa, że znajdziemy dokładnie to, co jest nam potrzebne i to, co sprawi, że będziemy mogli kontrolować nasze sny. Wtedy będziemy o wiele bardziej szczęśliwi. Sen ma duże znaczenie i co, o czym śnimy także. To, dlatego to wszystko jest tak bardzo ważne dla nas wszystkich.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here