Salon jest sercem każdego domu. W tym miejscu toczy się życie, spotykają się członkowie rodziny oraz przyjaciele i znajomi. Powinno być elegancko umeblowane, przyjazne, jasne, zaaranżowane tak, aby każda osoba mogła cieszyć się jego jakością. Salon powinien być urządzony ze smakiem, ładnie, w porządny sposób, bez dużej ilości mebli. Wystarczy kilka foteli, kanapa czy narożnik lub sofę, do tego mały stolik lub ława, oświetlenie sufitowe, kinkiet lub lampa podłogowa. Do tego telewizor, szafka z książkami. Jeśli salon jest miejscem mieszkania to może być w nim szafa z ubraniami (takie rozwiązanie wynika z braku miejsca). Nieraz ładny dywan lub mały stolik kawowy na kółkach są uzupełnieniem. W oknach powinny być zasłony lub rolety, które pozwolą wieczorem zasłonić okna.

Jakie meble w salonie?

Meble powinny być wygodne i odpowiedniej jakości – skórzane lub tapicerowane fotele, wygodna kanapa pokryta materiałem lub skórą naturalną czy skórą ekologiczną. Stoliki i krzesła – jeśli takie są w salonie – powinny być wykonane z wysokogatunkowego, dębowego, sosnowego czy bukowego drewna. Wysoka jakość mebli do salonu sprawia, że można korzystać z nich przez wiele lat. Piękne meble to doskonałe wykończenie każdego salonu. Przytulny salon zachęca do wspólnych gier planszowych, oglądania telewizji, długich rozmów, organizowania spotkań oraz przyjęć. Warto wybrać takie rozwiązanie, aby wykreować ciekawe miejsce w swoim domu. W dużym salonie można stworzyć dodatkowo kuchenną wyspę, czyli połączenie salonu z kuchnią.

Obecnie bardzo modne jest organizowanie spotkań, podczas których ludzie mogą przygotować wspólnie potrawy, które sprawią im radość, dadzą wiele przyjemności oraz zbliżą ich do siebie. Wspólne pieczenie ciastek, przygotowanie sałatek, ugotowanie zupy czy przyrządzenie dziesiątek innych potraw sprawia, że ludzie pracują zespołowo i uczą się czegoś od siebie. Jest to na pewno doskonałe rozwiązanie oraz oferta na wieczory – nie tylko te jesienne czy zimowe. Można wspólnie przyrządzać drinki, przygotować watę cukrową dla dzieci – jeśli są na takim spotkaniu – czy piec chleb. Wspólne gotowanie może być nauką i zabawą. W salonie połączonym z kuchenną wyspą jest doskonałym rozwiązaniem.

Mały salon trzeba urządzić skromnie, ograniczyć meble, ale też można to zrobić – krzesła zamiast foteli lub małe pufy, do tego jedna kanapa, stolik i miejsce z telewizorem – jeśli ktoś lubi oglądać telewizję. Jeśli nie to można postawić niewielką szafkę z książkami, którymi można cieszyć się o każdej porze dnia i wieczorami. Kwiaty na parapecie ocieplą takie wnętrze, dadzą mu przytulność i sprawią, że salon zyska ciekawy wygląd. Styl urządzenia salonu może być różnorodny – skandynawski, biały i jasnoszary, nieco chłodny, ale elegancki. Prowansalski w kolorach białym i jasno fioletowym lub jasnoniebieskim czy też styl art deco lub etno – możliwości jest wiele do wyboru. Wystarczy tylko skorzystać z takich możliwości i zapewnić sobie miłe miejsce spędzania wolnego czasu po pracy. Bez salonu żadne mieszkanie i żaden dom istnieć nie mogą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here