Świadomość segregacji odpadów wśród Polaków stale rośnie. Ułatwiają to również zmieniające się przepisy. Zasady powszechnej segregacji śmieci są znane. Dzielą się one na odpady przemysłowe, odpady komunalne oraz odpady niebezpieczne. W Naszym kraju obowiązuje również zasada segregacji śmieci w odpowiednich pojemnikach, tj. szkło, plastik, papier oraz odpady BIO. Do tych ostatnich mogą zostać użyte biodegradowalne worki na śmieci.

Czym są worki biodegradowalne?

Dostępne na rynku biodegradowalne worki na śmieci są głównie produkowane z bio-folii, skrobi kukurydzianej czy papieru. Odpady BIO gromadzone w Naszym domach najlepiej gromadzić przy użyciu kompostowalnych worków na śmieci. Mamy pewność, że w ten sposób nie będą się wydzielać niebezpieczne substancje, a zawartość w worku rozłoży się w kompostowni przemysłowej. Jakie produkty powinny znaleźć się wśród bioodpadów? BIO odpady to przede wszystkim:

  • odpadki i obierki warzyw i owoców,
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • trawa,liście, trociny, kora drzew, resztki jedzenia roślinnego.

Odpady BIO w specjalnym pojemniku

Do BIO odpadów przeznaczony jest pojemnik w kolorze brązowym. Wspólnoty mieszkaniowe zaczęły wprowadzać zasadę, że w takim pojemniku powinny znajdować się odpady tylko w biodegradowalnych workach, które są do tego przeznaczone i zastępują tradycyjne worki foliowe. Jest to zgodne z ekologicznym podejściem do segregacji śmieci i przyczyni się do ochrony środowiska.

Zaletą biodegradowalnych worków na śmieci jest to, że rozłożą się wraz z całą swoją zawartością. Worki są trwałe, wytrzymałe i specjalnie nie różnią się od klasycznych plastikowych worków. Warto zaznaczyć również fakt, że są one wodoszczelne i bezpieczne dla zdrowia.

Zadbajmy razem o ochronę środowiska

Zmiana nawyków i świadomości w zakresie ekologii to istotne elementy w celu ochrony naszej planety. Organizacje, które zajmują się ochroną środowiska, stale przypominają, jak ważna jest to kwestia. Korzystanie z biodegradowalnych worków to szansa na ograniczenie milionów ton plastiku, który zalega na całym świecie. Tylko od Nas samych zależy, jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Opakowania ekologiczne są coraz bardziej popularniejsze i chętnie wyszukiwane w internecie w celach zakupu. Z każdym rokiem Nasza świadomość rośnie i kwestia czasu, jak na dobre ekologiczne podejście do życia zakorzeni się w kulturze człowieka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here