Zakopane to popularne miejsce na turystycznej mapie Polski. Jego główną zaletą jest bliskość szlaków i możliwość górskich wędrówek. Sprawa jednak komplikuje się w przypadku osób, które mają małe dzieci. W takiej sytuacji odpadają ambitne wspinaczki czy wielogodzinne spacery. Czy przyjazd do Zakopanego ma wtedy sens?

Zakopane z małym dzieckiem

Choć główną zaletą Zakopanego jest jego lokalizacja, miasto ma dużo więcej do zaoferowania, niż same widoki i dostęp do górskich szlaków. Zachwyca ono swoją architekturą i kuchnią. Śmiało można więc przyjechać na wakacje do Zakopanego z dzieckiem. W mieście nie brakuje atrakcji dla najmłodszych jak papugarnia czy place zabaw. Rodzice, którzy tęsknią za aktywnością fizyczną, mogą zdecydować się na pożyczenie rowerów. Istnieje także szansa, aby ruszyć na krótsze górskie wędrówki np. na Gubałówkę czy Kalatówki. W samym mieście warto rozkoszować się także lokalną kuchnią. Do wyboru pozostają liczne muzea i placówki kultury. W pobliżu miasta znaleźć można także termy, w których cała rodzina może znakomicie spędzić czas.

Jak zadbać o komfort dziecka w Zakopanem?

Przyjazd z dzieckiem w wieku 2-3 lat do Zakopanego jest oczywiście wyzwaniem. Przede wszystkim należy więc zadbać o odpowiednie miejsce noclegowe. Szczególnie polecić można apartamenty w Zakopanem, które gwarantują prywatność i dają dziecku namiastkę domu. Są wygodne i przestrzenne, gdzie bez problemu rozłożyć można dziecięce zabawki i akcesoria. W razie niepogody, apartament będzie świetnym miejscem do spędzenia czasu, bo zapewnia komfort i wygodę. Zarezerwować można go poprzez firmę JLS Apartamenty Zakopane – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/, która oferuje wysokiej jakości miejsca noclegowe w różnych częściach miasta. O komfort dziecka warto zadbać także poprzez zabranie ze sobą odpowiednich ubrań – nie od dziś wiadomo, że pogoda w górach bywa kapryśna. Choć w Zakopanem bez trudu zakupić można różne zabawki i maskotki, warto aby dziecko miało przy sobie ulubioną rzecz z domu, która jest mu doskonale znana.

Wakacje z dzieckiem w Zakopanem to dobry pomysł. Jego realizacja wymaga nieco trudu, gdyż dziecko zobowiązuje nas do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących noclegu czy pożywienia. Zakopane to jednak miasto, które daje ogromny wybór. To także miejsce inspirujące i pełne atrakcji – nawet więc brak możliwości wyjścia na górski szklak nie jest wcale przeszkodą, by dobrze się bawić i korzystać z walorów tego regionu. Warto oddychać świeżym powietrzem, zjeść lokalne dania i zachwycić się codziennością tego miasta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here