Młodzi rodzice, którzy oczekują przyjścia na świat małego dziecka rozpoczynają kompletowanie wyprawki. W skład wyprawki powinno wejść wiele rzeczy, które będą niezbędne dziecku na kilku etapach jego życia. Wyprawka dla dziecka powinna być podzielona na kilka części.

Pierwsza część wyprawki powinna być przygotowana na pobyt dziecka w szpitalu, tuż po jego narodzinach. W skład tej wyprawki powinny wejść ubranka w najmniejszym rozmiarze, kosmetyki, pieluszki jednorazowe i tetrowe oraz kilka innych akcesoriów. Wśród ubranek, które powinny znaleźć się w wyprawce dla dziecka powinno być po dwie, trzy sztuki jednego rodzaju. Przede wszystkim powinno być to kopertowe body niemowlęce oraz body rozpinane kopertowo. Tego typu ubranka są bardzo praktyczne i łatwe do zakładania. Szczególnie w połączeniu z pajacykiem zapinanym na ramionach tworzą dobrany zestaw.

Drugą część wyprawki należy przygotować dla młodej mamy. Powinna mieć ona osobną torbę naszykowaną do szpitala, w której będą wszystkie niezbędne rzeczy przydatne po porodzie. W torbie powinny znaleźć się przede wszystkim dwie koszule poporodowe. Dodatkowo należy spakować zestaw poporodowej bielizny oraz kosmetyków. Torba do szpitala powinna być spakowana na kilka dni. Jeżeli z pewnych przyczyn pobyt młodej mamy w szpitalu się przedłuży to zawsze dodatkowe rzeczy mogą zostać dostarczone przez bliską osobę.

Osobną część wyprawki powinny stanowić rzeczy, z których dzieci będą korzystały po powrocie ze szpitala do domu.

Wśród rzeczy, których dziecko będzie używało w domu po powrocie ze szpitala powinny znaleźć się ubranka, pieluszki, butelki, smoczki i tym podobne rzeczy. Dziecko powinno mieć również odpowiednio przygotowane miejsce do spania. W pierwszych miesiącach życia najlepiej, aby dziecko spało w jednej sypialni razem z rodzicami. Zarówno ze względów bezpieczeństwa jak i ze względów wygody. Nowo narodzone dziecko wymaga ciągłej uwagi i opieki, dlatego gdy śpi blisko rodziców, można mu poświęcić tyle uwagi, ile tylko potrzebuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here