Team Edward, czy team Jacob? Tej pary, wampira i wilkołaka, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Czy wiesz jednak, w czyjejś wyobraźni zrodziły się te postaci? Stephanie Meyer jest autorką niezwykle popularnej serii Zmierzch, nie są to natomiast jej jedyne powieści. Stephenie Meyer – książki autora znajdziesz w ofercie SkupSzop. Zobacz, na które pozycje warto zwrócić uwagę.

Twórczość Stephenie Meyer

Stephenie Meyer urodziła się 24 grudnia w 1973 roku w Hartford w Stanach Zjednoczonych. Jest amerykańską pisarką, która zyskała rozgłos dzięki publikacji słynnej sagi “Zmierzch”. Książki są z pogranicza fantasy i romansu w duchu young adult. Bohaterką serii jest młoda dziewczyna Bella, która zakochuje się w wampirze – Edwardzie. Jednak fabuła wcale nie jest prosta. Przygody Belli i Edwarda wywołały furorę i zapoczątkowały modę na opowieści o wampirach i wilkołakach.

Jak dotychczas powstały cztery części sagi “Zmierzch” („Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” i „Przed świtem”). Książki zyskały ogromną popularność wśród czytelników na całym świecie. Na dziesiątą rocznicę publikacji sagi, autorka wydała 442 stronicową powieść o tytule „Life & Death: Twilight Reimagined”. Po debiucie literackim w 2005 roku księgarze amerykańscy na łamach branżowego pisma “Publishers Weekly” obwołali Stephenie Meyer “najbardziej obiecującą początkującą pisarką roku”. Trzeba przyznać, że się nie pomylili, gdyż “Zmierzch” przez wiele lat nie schodził z listy bestsellerów “New York Timesa”, “Publishers Weekly”, a także “Wall Street Journal”. Cała seria książek znajdowała się na pierwszym miejscu top listy “New York Timesa” przez 47 tygodni. W efekcie autorka została uhonorowana licznymi prestiżowymi nagrodami. Natomiast “Publishers Weekly” uznał “Zmierzch” za najlepszą książkę roku.

Stephenie Meyer – książki autora w ofercie SkupSzop

Książki autorstwa Stephenie Meyer znajdziesz w ofercie SkupSzop. To internetowy skup książek z bogatą ofertą. Na wirtualnych półkach znajduje się szeroki asortyment, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Oprócz kultowej serii “Zmierzch”, którą znajdziesz w SkupSzop, warto także zwrócić uwagę na inne pozycje od autorki. Ciekawą książką jest powieść o Bree Tanner – „Drugie życie Bree Tanner”. Jest to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Akcja książki również rozgrywa się w świecie wampirów i postaci nie z tego świata. Jest on jednak bardziej magiczny i złowrogi niż ten znany dotychczas czytelnikom ze “Zmierzchu”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here