83 proc. pracowników instytucji finansowych wskazuje oszczędność czasu jako największą zaletę pracy zdalnej. 72 proc. mówi o większym bezpieczeństwie pracy z domu podczas pandemii, zaś 57 proc. najbardziej docenia elastyczny czas pracy – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Uniwersytet Warszawski na potrzeby raportu Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego pt. „Przyszłość pracy w sektorze finansowym”.

Pracownicy wskazują jednak również na wady systemu pracy z domu. Ponad połowa z nich skarży się na rozluźnienie więzi z innymi członkami zespołu (53 proc.), 47 proc. wskazuje na brak jasnej granicy między pracą a życiem prywatnym, zaś 42. proc. zmaga się z poczuciem izolacji i samotnością. Badanie zostało przeprowadzone w październiku i listopadzie 2020 r. Działalność Rady jest koordynowana przez PARP i Radę Programową ds. Kompetencji, a powstanie raportu zostało sfinansowane ze środków unijnych, Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Sektor finansowy, jako jeden z wielu, musiał przystosować dotychczasowy tryb pracy do realiów wymuszonych przez pandemię COVID-19.

Najtrudniejsze były pierwsze tygodnie funkcjonowania instytucji z sektora finansowego. Zaistniała konieczność dostosowania się do nowych warunków pracy w środowisku cyfrowym, przygotowania np. serwerów do większego obciążenia oraz przystosowanie oddziałów do obsługi klienta z zachowaniem dystansu społecznego. W pewnym momencie swojej kariery zawodowej możesz potrzebować szybko znaleźć nową praca Zabrze, co bywa nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak się postarasz, znajdziesz posadę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania, a cały proces przebiegnie szybciej, jeśli dowiesz się, jak zoptymalizować poszukiwania. Specjaliści podpowiadają jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu. Wynotuj swoje doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności. Następnie zacznij szukać ofert odpowiadających Twoim kwalifikacjom. Najlepiej oczywiście aplikować na stanowiska z pożądanej dziedziny lub branży, ale czasem też trzeba rozszerzyć poszukiwania. Rozważ wzięcie pod uwagę stanowisk, które do tej pory Cię nie interesowały, ale które odpowiadają Twoim potrzebom.

Oferty pracy w Zabrzu zapewnią duży wachlarz wyboru. Nie przerywaj wysyłania aplikacji. Nawet jeśli potencjalny pracodawca się z Tobą skontaktuje w celu przeprowadzenia wstępnej selekcji telefonicznej lub zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, aplikuj dalej na wypadek, gdyby nie udało Ci się dostać tej pracy lub gdyby oferta okazała się nie spełniać Twoich oczekiwań. Może się zdarzyć, że otrzymasz wiele ofert praca Zabrze i będzie z czego wybierać. W swoim CV podkreśl posiadane doświadczenie i umiejętności, które odpowiadają wymaganiom zawartym w ofercie. Ogranicz swoją historię zatrudnienia do ostatnich 5–7 lat lub ostatnich trzech posad, aby osoba je czytająca miała jasny i zwięzły obraz Twojego doświadczenia. Możesz też uwzględnić w nim informacje o wolontariacie, kursach doszkalających lub innych projektach, w których zdarzyło Ci się uczestniczyć. Nawet jeśli Twoje umiejętności zostały zdobyte w sposób niekonwencjonalny, rekruterzy będą chcieli wiedzieć, co potrafisz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here