Jesteś miłośnikiem aromatycznej kawy? Rytuał z brązowo — czarnym napojem w roli głównej to element umilający Ci każdy dzień? Jeśli tak, na pewno wiesz, że zarówno jakość sprowadzanego z zagranicy surowca, jak i sposób jego obróbki są niezmiernie ważne. Mają ogromny wpływ na końcowy smak, zapach i przyjemność z degustacji kawy. Przeczytaj poniższy, której artykuł i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze palarni kawy.

Pochodzenie surowca

Najlepsza kawa to taka, która została obdarzona miłością i pasją już od samego początku. Ziarna pochodzące z Gwatemali, Brazylii, Etiopii, Peru, Kostaryki czy Indonezji mają w sobie wyjątkową moc i długoletnią tradycję upraw. Można powiedzieć, że to ziarna z prawdziwą duszą. Warto wybierać palarnie palące kawę z upraw ekologicznych. Wyrastają one na glebach wulkanicznych, nawożone są organicznym nawozem, co sprawia, że pozostają czyste i zyskują pełnie swojego potencjału.

Doświadczenie pracowników palarni

Gdy kawa dotrze już do palarni, zostaje oddana w ręce jej pracowników. To od ich doświadczenia zależy to, czy z kawy zostanie wyciągnięte wszystko to, co najlepsze. Warto wybierać palarnie, których pracownicy mogą pochwalić się wiarygodnymi certyfikatami szkoleniowymi. Ich wiedza i doświadczenie jest miarą jakości ostatecznego produktu.

Przechowywanie kawy

Niezwykle ważne są kwestie techniczne funkcjonowania palarni kawy. Temperatura oraz wilgotność, zarówno na terenie magazynów, jak i w strefie wypalania musi być utrzymywana na stałym poziomie. Nieodpowiednie warunki techniczne palarni mogą mieć negatywny wpływ na ostateczny produkt dostępny w sklepie.

Odpowiedni piec do wypalania kawy

Piec ma ogromne znaczenie. Palenie kawy w tradycyjnych piecach rzemieślniczych znacznie różni się od masowego palenia ziaren przez olbrzymie koncerny. I oczywiście, ma to duży wpływ na finalną jakość produktu. Perełką wśród pieców jest niemiecki Gothot z 1958 roku. W jego posiadaniu jest polska palarnia kawy Coffee & Sons https://coffeeandsons.pl/. Tradycyjny piec to synonim prawdziwej kawy.

Kupując kawę odwiedź stronę internetową palarni. Dowiedz się więcej na jej temat. Upewnij się, że produkt jest najwyższej jakości. Ciesz się przyjemnością kosztowania aromatycznego napoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here