Kredyt konsolidacyjny kto nowa możliwość finansowa. Obecnie na rynku mamy możliwość skorzystania z wielu możliwości finansowania takich jak kredyty, pożyczki, umowy ratalne, karty kredytowe, debet na koncie lub chwilówki. Banki oraz firmy pożyczkowe walczą o klientów, oferując im coraz to różnie że propozycje. Warunki przyznawania, a zwłaszcza niewielkich kwot nie są zbyt wygórowane, przez co klienci chętnie korzystają z kredytów lub pożyczek mając ich często na koncie kilka, a nawet kilkanaście. Żeby nie pogubić się w takiej sytuacji, lub też obniżyć łączną kwotę miesięcznie zobowiązań, warto jest wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny. Czym on właściwie jest i jak z niego skorzystać? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/kredyt-konsolidacyjny-wszystko-co-musisz-wiedziec/ 

Kredyt konsolidacyjny – czym jest? 

Kredyt konsolidacyjny zaliczany jest do kredytów celowych. Oznacza to, że jest on podzielony w celu spłacić dotychczasowych zobowiązań. Nie zawsze przeznacza się go na spłatę jedynie wszystkich należności. Kredytem tym możemy spłacić jedynie tylko część naszych zobowiązań. Podczas rozważania takiej zmiany w płatnościach należy uwzględnić warunki, jakie zostały zawarte przez umowę którą chcielibyśmy spłacić z użyciem nowego kredytu. Bywa tak, że regulamin zastrzega dodatkowej opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu. Warto więc rozważyć kwestię możliwości płacenia bieżących lat lub zaspokojenia potrzeb, czyli płynność finansową. 

Wybór najlepszego kredytu konsolidacyjnego 

Szukając informacji oraz przeglądając rankingi kredytów konsolidacyjnych należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Nie zawsze preferowany okres kredytowania lub wartość raty okaże się być najlepsza. Warto jest porównać całkowite koszta kredytów, również te dodatkowe. Niektóre oferty w zależności od sytuacji finansowej kredytobiorcy czy wysokości kredytu, mogą wymagać dodatkowych zabezpieczeń. 

Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego należy rozważyć również czy posiadamy czystą historię kredytową. Jeżeli zaległości z poprzednich projektów zostały wpisane w BIK to uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie będzie możliwe. 

A może pożyczka konsolidacyjna? 

Kiedy zdolność kredytowa danej osoby nie pozwala na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, istnieje szansa na tanią pożyczkę konsolidacyjna. Pozabankowe pożyczki ratalne są rozwiązaniem właśnie w takich sytuacjach. Jakie pożyczki dostępne są na okres do 4-5 lat w kwocie około 45 000 zł. 

Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/jak-wybrac-firmowe-konto-bankowe/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here