Wybór dobrego operatora sieci komórkowej to bardzo ważna kwestia. To jaki operator będzie dostarczał nam swoje usługi może wpłynąć nie tylko na nasze finanse, ale również na komfort codziennego użytkowania naszego telefonu.

Niestety jest to kwesta, którą wiele osób w dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, chaosu informacyjnego i gonitwy za nowinkami technologicznymi, niestety bagatelizuje uważając, że operatorzy komórkowi, podobnie jak banki czy dostawcy prądu, różnią się jedynie nazwą, logiem i wyglądem strony internetowej.

Jest to jednak myślenie bardzo krótkowzroczne i płytkie, a w dłuższej perspektywie czasu może się na nas zemścić. Oczywiście, ciężko mówić tu o skrajnych przypadkach w których jakiś operator jest prawdziwym złem wcielonym, którego trzeba unikać jak ognia lub w drugą stronę: prawdziwym cudem objawionym, które powinno być naszym pierwszym wyborem w każdej możliwej sytuacji. Tak oczywiście nie jest.

Ale czy każdy operator jest taki sam?

Nic bardziej mylnego. Każdy polski operator sieci komórkowej różni się od siebie przede wszystkim w małych szczegółach i to na te szczegóły każdy potencjalny klient, czyli właśnie my, powinien zwracać szczególną uwagę. Bardzo rzadko są one widoczne na wierzchu, w topowych reklamach i ofertach operatorów. Zazwyczaj żeby znaleźć te małe szczegóły, trzeba dokopać się głębiej, czy to w szczegóły ofert, czy w regulaminy lub opinie klientów.

No dobrze. Skoro wiemy już, że każdy operator się od siebie czymś różni, to jaki operator jest w takim razie najlepszy? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas ma swoje własne indywidualne preferencje. To właśnie od nich będzie zależało, który z operatorów będzie dla nas najlepszym wyborem.

Dlatego na początku najważniejsze jest to, żeby określić dokładnie to czego oczekujemy od naszego przyszłego operatora. Darmowe połączenia krajowe w niedrogim abonamencie, a może nielimitowany internet? Nieskończona liczba smsów, a może po prostu szeroki wybór telefonów w abonamencie za złotówkę?

Dla jednych najważniejsze są połączenia krajowe. Taka osoba będzie szukała operatora, który w swoich ofertach, najczęściej w abonamencie, a rzadziej w tzw. ofercie Mix, będzie oferował najwięcej darmowych minut do wszystkich sieci. Najlepszym wyborem dla takiej osoby byłyby oczywiście nielimitowane minuty do wszystkich sieci, które na szczęście są oferowane przez zdecydowaną większość polskich operatorów i to niekoniecznie w swoich najdroższych ofertach abonenckich.

operator telefoniczny

Dla innych najważniejszy będzie nielimitowany internet

Jest to sprawa szczególnie ważna dla osób młodych, które stanowią bardzo dużą grupę klientów, ale również dla osób starszych, które są bardzo mobilne: osób pracujących w delegacji lub dojeżdżających, osób uprawiających sporty lub przebywających bardzo często poza domem.

Takie osoby najczęściej będą potrzebowały bardzo dużego pakietu danych internetowych. Czasami standardowe rozmiary, które są oferowane w tańszych pakietach, czyli od 2 do 5 GB, są dla takich osób niewystarczające. Dobrym wyborem jest wówczas nielimitowany internet, który niestety najczęściej znaleźć można tylko w droższych abonamentach.

W Polsce istnieje obecnie aż kilkanaście operatorów komórkowych. Należą do nich najpopularniejsi gracze, czyli:
– Play
– Orange
– T-Mobile
– Plus

Ale także operatorzy, którzy są mniej znani i mają mniej klientów, ale często nie ustępują w niczym swoim dużym braciom, czasami oferując więcej od nich:
– Plush
– Heyah
– Virgin Mobile
– nju Mobile
– a2mobile
– Mobile Vikings
– Lyca Mobile
– wRodzinie

Jaki operator z wyżej wymienionych jest warty uwagi?

Na pewno warto sprawdzić ofertę Plusha, który oferuje nielimitowane minuty, smsmy i mmsy oraz 15 GB internetu w abonamencie za 50 złotych.

telefon

Kolejną ofertą wartą uwagi, szczególnie dla osób mobilnych, jest abonament za 80 złotych miesięcznie od Playa, oferujący to samo co Plush, ale z 30 GB internetu zamiast 15. Play ma jednak spory as w rękawie jakim jest Tidal, odpowiednik Spotify, który jest oferowany za darmo w cenie abonamentu oraz kilka innych dodatkowych usług jak chociażby nawigacja.

Bardzo kusząca jest również oferta od a2mobile, młodego gracza na rynku, który oferuje nielimitowane minuty, smsmy i mmsy oraz nielimitowany internet (jedna spowalniany po przekroczeniu 5 GB) za jedyne 20 złotych miesięcznie. Minusem jest tutaj brak telefonu w ofercie oraz brak jakichkolwiek usług dodatkowych.

Warte uwagi są również oferty od Mobile Vikings oraz Virgin Mobile, których oferty są niemal identyczne pod względem ceny i oferty. Za 25 złotych miesięcznie w ofercie klient znaleźć może nielimitowane minuty, smsy i mmsy oraz 15 GB internetu. Wszystko to kosztem braku telefonów w ofercie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here